13 marca 2003
Zręcznościowe, Humorystyczne, Platformówki 3D, Singleplayer, TPP.
Trzecia odsłona przygód tytułowego, sympatycznego bohatera. Produkcja w wersji na komputery osobiste i konsole stacjonarne jest trójwymiarową platformówką akcji, w której Rayman i jego wierni przyjaciele, Globox oraz Murfy, muszą stawić czoła armii Hoodlumów. W toku przygody przemierzamy nowe, barwne lokacje – mowa zarówno o pięknych miejscach przepełnionych magią, jak i o zniszczonych obszarach zamieszkałych przez nieprzyjazne stwory. Wizualnie tytuł prezentuje się znacznie lepiej od części drugiej – ulepszono nie tylko tekstury, lecz także system animacji. Rayman 3 w wersji na Game Boya Advance jest natomiast dwuwymiarową platformówką, w której akcję obserwujemy z boku. W tym przypadku zadaniem protagonisty jest znalezienie lekarstwa dla Globoksa, który przypadkowo połknął złego lorda Dark Luma. Warto odnotować, że jest to jedna z najładniejszych tego typu produkcji na przenośnej konsoli Nintendo.
GRYOnline
Gracze