Sniper Elite 3 Afrika: Zniszczenie pierwszego transformatora Ratte Factory
Aktualizacja:
Zniszczenie pierwszego transformatora

Zanim zajmiesz się dotarciem do pierwszego transformatora dobrze byłoby zbadać dokładniej całą północną część mapy. Zlokalizuj na początek pokazane na powyższym obrazku wąskie przejście (najbardziej wysunięty na północ punkt 3 na mapie), które umożliwi ci przedostanie się na przeciwległą stronę kanionu.

Ostrożnie wkrocz do nowego obszaru i zlikwiduj przebywających w tej okolicy co najmniej dwóch wrogich żołnierzy. Po zabezpieczeniu tej lokacji dokładnie ją zbadaj. Podnieś leżącą na ziemi kartę kolekcjonerską (zielony punkt 1 na mapie) i odblokuj pierwsze gniazdo snajperskie (niebieski punkt 1 na mapie).

To nie wszystko, bo na jednym ze stołów znajdujących się na górnym balkoniku pozostawiono pierwszy schemat zaawansowanej broni (punkt 5 na mapie). Zabranie schematu (wciśnięcie klawisza/przycisku interakcji) odblokuje poboczny cel misji i do odnalezienia są jeszcze trzy inne tego typu schematy. Do wschodniej części mapy najlepiej jest powrócić ta samą drogą, albowiem główny południowy most może być przez kogoś obserwowany.

Cel podróży znajduje się na południe stąd (punkt 6 na mapie) i możesz do niego dotrzeć na kilka sposobów. Jeśli nie przeszkadza ci eliminacja przeciwników to wybierz główną ścieżkę. W trakcie przemarszu wykorzystuj pracującą maszynerię do zagłuszania odgłosów wystrzałów. Nie dawaj się zauważyć bardziej oddalonym wrogom oraz co najmniej jednemu przeciwnikowi patrolującemu górne balkoniki. Rozglądaj się też po drodze za sekretami, bo do zabrania są karta kolekcjonerska i dziennik wojenny (War Diary - Axis Account: Completing Production).

Alternatywny sposób dotarcia do transformatora to wybieranie bocznych ścieżek oznaczonych punktami 4 na mapie dołączonej do opisu przejścia tej misji. Zakładają one podróżowanie tuż przy kanionie. Możesz ominąć w ten sposób wielu wrogów, choć uważaj na przeciwników okupujących południowe mosty i zachodnią część kanionu, nie pozwalając na to żeby sterowana postać znalazła się w ich polu widzenia.

Zanim wyraźnie zbliżysz się do aktualnego głównego celu misji zajmij się zlikwidowaniem przeciwników okupujących dwa sąsiednie mosty (punkty 3 na mapie). To bardzo ważne, bo w przeciwnym wypadku możesz zostać przez nich zauważony jeszcze w drodze do transformatora lub tuż po dokonaniu jego sabotażu. Pamiętaj również o tym żeby przez cały czas przemieszczać się w pozycji kucającej, dzięki czemu nie zostaniesz odnotowany przez kolejnych wrogich żołnierzy rozstawionych na zachód stąd.


Oprócz zabezpieczenia najbliższej okolicy zbadaj też obszar na południowy-zachód od transformatora. W pokazanym na obrazku 1 miejscu znajdują się drewniane deski (punkt 7 na mapie), które możesz usunąć. Wykonanie tej akcji odblokuje ci możliwość dotarcia do drugiego gniazda snajperskiego (niebieski punkt 2 na mapie). Po przedostaniu się do gniazda przystąp do celowania, albowiem jest tu okazja do oddania Długiego strzału (opcjonalne wyzwanie). Cel ataku stoi przy przepaści nad głównym bohaterem na północ od niego i pokazany został na obrazku 2.
Uwaga - Zignoruj chwilowo znacznik trzeciego gniazda snajperskiego, bo będziesz mógł do niego dotrzeć dopiero w samej końcówce misji.

Po załatwieniu wszystkich spraw powróć do mijanego już zapewne transformatora (punkt 6 na mapie). Nie musisz tu używać własnych materiałów wybuchowych, bo wystarczy oddać strzał w stronę czerwonej beczki. Zadbaj oczywiście o zachowanie bezpiecznej odległości i już po zniszczeniu transformatora schowaj się za jakąś zasłoną, bo może tu przybiec kilku przeciwników (zabij ich lub zaczekaj aż opuszczą to miejsce).
- Sniper Elite III: Afrika - poradnik do gry
- Sniper Elite 3: Afrika - poradnik do gry
- Sniper Elite 3 Afrika: Opis przejścia
- Sniper Elite 3 Afrika: Ratte Factory
- Sniper Elite 3 Afrika: Mapa i statystyki Ratte Factory
- Sniper Elite 3 Afrika: Dotarcie do fabryki Ratte Factory
- Sniper Elite 3 Afrika: Zniszczenie pierwszego transformatora Ratte Factory
- Sniper Elite 3 Afrika: Zniszczenie drugiego transformatora Ratte Factory
- Sniper Elite 3 Afrika: Zniszczenie składu amunicji Ratte Factory
- Sniper Elite 3 Afrika: Dotarcie do windy towarowej Ratte Factory
- Sniper Elite 3 Afrika: Eksploracja hali z czołgiem Ratte Factory
- Sniper Elite 3 Afrika: Podłożenie czterech ładunków wybuchowych przy filarach Ratte Factory
- Sniper Elite 3 Afrika: Podłożenie ładunku wybuchowego na czołgu Ratte Factory
- Sniper Elite 3 Afrika: Ucieczka z hali Ratte Factory
- Sniper Elite 3 Afrika: Oddanie strzału z gniazda snajperskiego Ratte Factory
- Sniper Elite 3 Afrika: Ratte Factory
- Sniper Elite 3 Afrika: Opis przejścia
- Sniper Elite 3: Afrika - poradnik do gry
Komentarze czytelników
Jak oznaczyć: Na Xbox One wchodzę w tryb lornetki, i gdy mam delikwenta na środku naciskam prawy spust R Trigger (oczywiście w lornetce a nie w celowniku by go nie zabić) :D
Gram na konsoli ps3
Mam mały kłopot z grą Sniper Elite 3, otóż pod koniec 5tej misji Oasis Shiva spośród szweji trzeba oznaczyć generała, gram z bratem w co-opie i on siedzi schowany nieopodal, a ja jak próbuję go oznaczyć to nie ważne czy klikam na tego z prawej, lewej czy na środkowego to pojawia się tylko znacznik - klikam Xem - a musi się pojawić nad nim gwiazdka, po czym po chwili się rozchodzą a misja zostaje zakończona jako nie udana.
I tu moje pytanie: jaki klawisz mam kliknąć i w którym momencie (nad żołnierzem czy na nim) czy muszę go trafnie wybrać spośród trójki za pierwszym razem?
Z góry serdeczne dzięki za pomoc.
Mam pytanie, przeszedłem kampanie na poziomie snajpera. Oczywiście mam ok 44 % nie pozbierałem większości rzeczy na razie. Martwi mnie to, że nie dostałem trofeów za przejście gry. Powinno wpaść 3 sreberka za poziomy. Wie ktoś może czemu mi ich nie zaliczyło ? Pierwszą kampanie przeszedłem na autentycznym poziomie a resztę na snajperze.
Witam panowie mam taki problem że ja kompletnie nie mogę sobie wybrać innej broni przed rozpoczęciem misji od samego początku śmiga z jednym karabinem snajperskim. Poprostu mam podstawowe bronie. Gra była ściągania czy to może być z tego powodu czy Poprostu ja coś źle robię.Za wszelkiego rodzaju wskazówki bardzo dziękuje o pozdrawiam
Jak się zaczyna nowa misja to wyjdź do menu i tam wciśnij trójkąt to wejdziesz do swojego uzbrojenia gdzie możesz dobrać pasującą Ci broń (konsola ps3) lub klawisz taki jaki jest przypisany przy UZBROJENIE na pc, nie mam pojęcia jak tam to wygląda bo nie widziałem wersji na kompa.
Misja 6 - Kasserine Pass
Dotarcie do ciała Brauera
Serio 2 snajperów? Właśnie odwaliłem 5 i tak o tym ostatnim punkcie piszę wcześniej odwaliłem wszystkich wrogów na mapie. Jak narobię hałasu to lecieli na hura. Miny to jednak przydatne ustrojstwo.
Witam!
Jak pisał Czarny1424 odnalazł ktoś w DLC "Zapoluj na Szarego Wilka" 3 dzienniki wojny? Mam 7/10 brakuje 3, nie wiem gdzie ich szukać. Ukończyłem grę, ale tylko z tej misji brakuje dzienników. Za pomoc z góry dzięki. Mile widziane były by screeny z tych trzech.
Uff. W końcu udało przejść mi się misję z lotniskiem na najwyższym poziomie trudności. Wygląda na to, że problemem była ustawiona zbyt wysoka rozdzielczość gry (1024x768), przez co już cut-scenka z wjeżdzającym jeepem LRDG się zacinała - co spowodowało z kolei spowolnienie płynności gry. Widoczne to było także w braku synchronizacji dźwięku z obrazem w trakcie trwania scenki przerywnikowej z jeepem. Ustawiłem najniższą możliwą rozdzielczość, czyli 720x576 i pomogło. Potem ustawiłem starą rozdzielczość z powrotem, bo gra wygląda wtedy znacznie lepiej :). Przepraszam, że zawracałem niepotrzebnie głowę.
Mam problem z przejściem 7 misji z lotniskiem, a konkretnie jej końcówki gdzie trzeba osłaniać jeep LRDG. Próbowałem już kilkanaście razy: podkładałem miny pułapki i s-miny w miejscach gdzie mają pojawić się Niemcy, strzelałem do beczek z benzyną i materiałów wybuchowych, a nawet z Panzerschrecka do grup Niemców. Nic to nie dało i tak niszczyli pojazd. Gram na najwyższym stopniu trudności. Jest to bardzo frustrujące, bedę chyba zmuszony zacząć tę misję od nowa ale na niższym poziomie trudności, choć jest to trochę oszustwo według mnie. Udało mi się jedynie dojść do momentu gdy pojawiają się Niemcy z pancerzownicami. Ten jeep, który trzeba osłaniać momentalnie staje w ogniu. Posyłam dziesiątki headshotów, Niemcy padają jak muchy ale to i tak na nic. Może zabijam wrogów w złej kolejności? Czy ktoś przeszedł tą misję już na najwyższym poziomie trudności, może by udzielił mi jakiś rad? Dotąd udało mi się obejrzeć 2 video solucje na internecie, gdzie gracze ukończyli ten etap, ale widać było z interfejsu, że grali na niższym poziomie trudności.
Szukam osoby do przejścia Sniper Elite III w trybie kooperacji na PS3
Login PSNetwork ; blitz1968blitz
Kto podpowie jak przejść lotnisko?
Już wszystkich wybiłem, potem demo jak wjeżdża samochód, który mam osłaniać i zaczynam strzelać ze snajperki do wrogów, ale i tak auto za jakiś czas staje w płomieniach i misja nie powiodła się. Nie wiem wiem jak to przejść.
W 5 misji "Siwa Oasis" gdy wchodzę na punkt widokowy pojawia się komunikat "zaalarmowałeś oficerów" i koniec misji - misja nieudana. Miał ktoś coś takiego nie wiem, co tu jest źle.
Miałem właśnie dziś takie coś. Zapis ostatni się wpisywał, że 2 sekundy i misja nie udana!! Straciłem czas tylko, ponieważ musiałem misje zrestartować i wszystko od początku!!
A i w 8 misji gdzie jest koles do dalekiego strzalu wiem ze to jest pozycja snajpera 2 ale nie widze.pomocy
Ok wszystko pieknie,ale gdzie jest misja 8?
ps4wilcza trzeba podnieść żołnierza i zrzucić go z mostu.
witam mam jeszcze jedna sprawe
w 8 misji mam "strącić wroga z jednego z mostow" zeby zdobyc trofeum
zrobilem prawie wszystko gra na 98% i wpadl mi puchar tylko za dalekie strzaly moze musze zdobyc ta ostatnia karte i bedzie na 100 ale dzienniki mam wszystkie i puchary nie ma tak samo jak dodatkowe cele
napisze ktos o co chodzi ?
pozdrawim
ps4wilcza masz wrzucić 4 ciała do studni żeby dostać trofeum.
moze ktos pomuc w misji 2 zeby zdobyc trofeum mam wrzucic wroga do kazdego z odwiertow
wrzucam ich do tej wody i nic
co to sa te odwietry ?
JÓZEK2 masz racje granaty są irytujące.
Co do wyposażenia w broń naszego snajpera przy każdej nowej misji możesz sobie wybrać dana bron czy to z tłumikiem czy tez nie.
Daleki strzał jest na każdej mapie oddawany z Gniazda Snajperów, Wiadomo jak jest na mapie jedno gniazdo to łatwo znaleźć cel .. wystarczy tylko rozglądnąć się lornetka za to jak są np 4 gniazda na mapie to juz jest gorzej i w tedy trzeba szukać.
Gre przeszedłem na średnim poziomie w jakieś 5 godzin mając zaledwie 48% ukończenia gry
Później grałem na Rekrucie by odnaleźć resztę ukrytych rzeczy i zajęło mi to dodatkowo 2 i pół godziny
JÓZEK2 ->
Średnią mam z 1300
Coś mi się zdaje że tam nie ma takich odległości na mapkach, więc skąd taka ŚREDNIA?!
Co do gry trzeba brać poprawkę na to że jest to... gra, granaty faktycznie wkurzają - najłatwiej się nimi popełnia samobójstwa, nie ma szans zrzucić go w otwór w podłodze na ten przykład.
-Czarny1424- gratuluję cierpliwości. Ciekawe, na jakim poziomie /ja na 3./ grałeś i ile czasu ?! Dopiero zacząłem i już momentami mam dość. Na Boga /?/, wysyłają snajpera z tajnymi misjami i dostaje karabin BEZ tłumika oraz pistolet z tym że ale tragicznie wolnostrzelny. Rzut granatem - tragedia. 8 razy sam się zabiłem bo granat odbił się od... powietrza i spadł mi na łeb. Przeciwnicy kuloodporni. Dostaje z 5 metrów z giwery i tylko podskakuje po czym mnie rozwala. Powielane w grach do bólu : nasz bohater nie może przeskoczyć płotka który sięga mu do pasa tylko musi dymać utartą ścieżką wprost na wroga i nie ma pomyłuj. Strzelanie do czołgu /4 razy/ ze snajperki co by go zniszczyć - żart ? Co to jest "długi" strzał ? Średnią mam z 1300 metrów więc jest jeszcze dłuższy? w II wojnie ś.? z czego??!! Mosin wz. 1930 r. strzelał w miarę skutecznie w granicach 600 - 1000 m a był niezgorszy.
Nie skreślam tej gry zupełnie. Jest w sumie nie zła ale to co wymieniłem irytuje okrutnie.
Nie wiem czego tu gratulować, zrobienie kampanii na 100% jest dziecinnie łatwe, co do błędów to nie miałem żadnych problemów z granatami, rzuca się je bardzo prosto, na aspekty techniczne czy dany strzał z określonej odległości jest wykonalny nie zwracam uwagi bo to tylko gra, natomiast brak tłumika do "flinty" tłumaczę sobie tym, że ta gra byłaby jeszcze łatwiejsza niż jest, reasumując: multi już mam prawie za sobą, pozostaje poziom Autentyczny i platynka wpadnie do kolekcji.
warto zagrac gram wlasnie i sie wkrecilem
Przeszedłem wszystkie 8 misji na 100% Mam Wszystkie Dodatkowe cele, Wszystkie Karty Kolekcjonerskie, Wszystkie Gniazda snajperów, Wszystkie Strzały z daleka.... tylko w Misji z DLC „Polowanie na Szarego Wilka" nie potrafię znaleźć 3 Dzienników Wojny :/ znalazł ktoś wszystkie ??
@6
zagralem tylko kilka misji wiec moze sa tez inne mozliwosci do oddania dalekiego strzalu, ale w pierwszych 3ch czy 4rech to jest do tego specjalnie oznakowane miejsce. Np. wchodzisz na wieze obserwacyjna, i widzisz ze z jednej strony sa przybite, niezbyt prosto, dwie poprzeczne deski, takie wygladaja jakby biale byly, jesli jedna z nich mozesz usunac to to jest wlasnie "okno" do oddania dalekiego strzalu, lornetka...znajdz cel i pufff ;]
@5
gra jest bardzo srednia wg mnie - 6/10. Jesli ktos nie ma problemu ze przeciwnicy sa slepi i zachowuja sie jak "zombie", to moze podwyzszyc sobie ocene do 7-8.
Jak sie wykonuje ten długi strzał?? z ilu metrów trzeba strzelić żeby zaliczył długi strzał.??
jak sie odblokowywuje siatki celownicze, i ulepszenia broni??
Poradnik jest a recenzji nie ma... Poradźcie, czy warto zagrać :)
Stranger pisze najlepsze poradniki!
Zabrania się kopiowanie jakichkolwiek obrazków, tekstów lub informacji zawartych na tej stronie. Strona nie jest powiązana i/lub wspierana przez twórców ani wydawców. Wszystkie loga i obrazki są objęte prawami autorskimi należącymi do ich twórców.
Copyright © 2000 - 2026 Webedia Polska SA wszelkie prawa zastrzeżone.
