futurebeat.pl News Tech Mobile Gaming Nauka Moto Rozrywka Promocje

Technologie

Technologie 19 sierpnia 2019, 09:54

autor: Bartosz Świątek

Konfiguracja G-Sync w grach, ograniczanie ilości fps. Jaką robią różnicę w grach G-Sync i FreeSync

Spis treści

Czas na zoptymalizowanie gier pod kątem wykorzystania G-Sync. Jest to banalnie proste, ponieważ z grubsza ogranicza się do dwóch rzeczy: Wyłącz synchronizację pionową (V-Sync) w grach, a także podwójne oraz potrójne buforowanie.

Dzięki ustawieniom wybranym w sterowniku GeForce i w grach, G-Sync od Nvidii może być już używany bez przeszkód. Jednakże, w dalszym ciągu możemy jeszcze bardziej poprawić ogólne efekty działania G-Sync. Obejmuje to między innymi redukcję opóźnienia wejściowego, o ile synchronizacja pionowa będzie działać. Koledzy z Blur Busters intensywnie pracowali nad techniką synchronizacji obrazu G-Sync i spisali zdobytą wiedzę w szczegółowym poradniku: G-Sync 101.

Poruszają oni w sposób bardziej szczegółowy wcześniej już wspomnianą tematykę zwiększania się opóźnienia wejściowego przez V-sync, na co pomaga jednak ograniczenie liczby klatek na sekundę.

Jeśli chcesz wiedzieć jeszcze więcej, możesz skorzystać z wsparcia Blur Busters. - Nvidia G-Sync, AMD FreeSync i FreeSync 2 - jaką robią różnicę w grach - dokument - 2019-08-19
Jeśli chcesz wiedzieć jeszcze więcej, możesz skorzystać z wsparcia Blur Busters.

Limit FPS nie powinien dokładnie odpowiadać maksymalnej liczbie herców naszego monitora TFT, ale powinien być o trzy klatki niższy. W wielu scenariuszach testowych Blur Busters bywało to dobrą wartością orientacyjną. W przypadku monitora o 144 Hz liczba FPS jest ustawiona na wartość 141, przy 120 Hz na wartość 117 FPS, przy 100 Hz na wartość 97 fps i 57 FPS przy 60 Hz.

Zostało jeszcze 59% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie
Monitor 240 Hz – dobry wybór dla graczy?
Monitor 240 Hz – dobry wybór dla graczy?

Na rynku dostępne są obecnie liczne modele monitorów, oferujące odświeżanie na poziomie 60, 100, 144, a nawet 240 Hz. Jaką przewagę dają te ostatnie urządzenia? Czy warto sięgnąć po taki sprzęt? Czy dają przewagę w grach?