filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy

Filmy i seriale

Filmy i seriale 19 maja 2022, 09:30

autor: Jan Tracz

Aktorzy, którzy popsuli swoje seriale

Dziś prezentujemy osiem przypadków, w których to aktorzy – przez zachowanie lub naprawdę słabą grę aktorską – popsuli swoje seriale.

Spis treści

Jada Pinkett Smith – Gotham

  1. W ilu sezonach wystąpił/-a: w trzech
  2. Gdzie obejrzeć?: HBO MAX

O Jadzie Pinkett Smith było ostatnio głośno, a to za sprawą tegorocznych Oscarów: żart Chrisa Rocka na temat jej choroby wywołał agresywną reakcję jej męża, Willa Smitha. Co było potem? Już chyba (dosłownie) wszyscy wiemy. Natomiast tutaj będziemy mówić o jej występie w serialu Gotham i zaprezentuję naszą redakcyjną tezę. Mianowicie, serial Gotham stał się o wiele ciekawszy wraz… ze zniknięciem aktorki. Dlatego tutaj mówimy o sytuacji, w której aktorka psuła serial… grając w nim!

Powodów było chyba kilka. Pamiętajcie, każdy z nich będzie swoistym SPOILEREM! Zaczęło się od tego, że Smith podpisała kontrakt na jeden sezon, w którym wcieliła się w główną antagonistkę, Fish Mooney. I od samego początku jej postać nie była żadnym uosobieniem zła. Często przypominała karykaturę samej siebie, a widz do końca nie wiedział, o co jej dokładnie chodzi (i aktorce, i postaci). Podobno Smith wzorowała swoją postać na Normie Desmond z Bulwaru Zachodzącego Słońca, klasycznego filmu Billy’ego Wildera z 1950 roku. Samo to stwierdzenie jest absurdalne – Mooney jest nieprzekonująca. Dlatego całe szczęście, że jej postać (wreszcie) umarła pod koniec trzeciego sezonu. Od tego czasu w Gotham zaczęły dziać się znacznie bardziej interesujące rzeczy.

HBO Max kupisz tutaj

Jan Tracz

Jan Tracz

Absolwent Film Studies (BA i MA) na uczelni King's College London w Wielkiej Brytanii, aktualnie pisuje dla portalu Collider, WhyNow, The Upcoming, Ayo News, Interii Film, Przeglądu, Film.org.pl i GRYOnline.pl. Publikował na łamach FIPRESCI, Eye For Film, British Thoughts Magazine, Miesięcznika KINO, Magazynu PANI, WP Film, NOIZZ, Papaya Rocks, Tygodnika Solidarność oraz Filmawki, a także współpracował z Rock Radiem i Movies Roomem. Przeprowadził wywiady m.in. z Alejandro Gonzálezem Ińárritu, Lasse Hallströmem, Michelem Franco, Matthew Lewisem i Davidem Thomsonem. Publikacje książkowe: esej w antologii "Nikt Nikomu Nie Tłumaczy: Świat według Kiepskich w kulturze" (Wydawnictwo Brak Przypisu, 2023). Laureat Stypendium im. Leopolda Ungera w 2023 roku. Członek Young FIPRESCI Jury podczas WFF 2023.

więcej