Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 2 kwietnia 2020, 15:20

Zobacz imponującą figurkę Iron Mana wyrzeźbioną z drewna

Pewien wietnamski artysta zajmuje się rzeźbieniem w drewnie postaci znanych z gier, filmów czy anime. Ostatnio wykonał imponującą rzeźbę Iron Mana. Proces powstawania figurki można obejrzeć na YouTube.

Zobacz imponującą figurkę Iron Mana wyrzeźbioną z drewna - ilustracja #1
Niby Iron Man, a zrobiony z drewna.

Figurki przedstawiające postacie ze znanych dzieł popkultury cieszą się nieustającą popularnością wśród kolekcjonerów. Nic zatem dziwnego, że na świecie nie brakuje artystów, którzy zajmują się ich tworzeniem. Jeden z nich mieszka w Wietnamie. Nazywa się Duy Tran, specjalizuje się on w rzeźbieniu w drewnie i zyskał sporą popularność w serwisie Reddit. Ostatnio wykonał on całkiem szczegółową statuetkę Iron Mana, czyli słynnego superbohatera z uniwersum Marvela. Cały proces „narodzin” tego dzieła, począwszy od dostarczenia kawałka pnia sekwoi, został uwieczniony na filmie. Można go obejrzeć poniżej.

Wietnamski artysta oraz jego firma mają również w portfolio między innymi figurki Sonica, Naruto, Wolverine'a, Spider-Mana czy bohaterów Dragon Balla. Kolekcję dzieł dalekowschodniej ekipy możecie znaleźć na tym kanale na YouTube. Co ciekawe, jeśli mamy taką ochotę, to można u niej zamówić jakąś statuetkę. Wszelkie niezbędne dane kontaktowe znajdziecie tutaj.

Zobacz imponującą figurkę Iron Mana wyrzeźbioną z drewna - ilustracja #2
Dzieła Duy Trana i jego studia mogą robić wrażenie.
  1. Fanpage DWoodart Studio - Wood Art Vietnam na Facebooku

Miłosz Szubert

Miłosz Szubert

Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek, historii i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle). Przez parę lat montował filmy na kanale Notatnik Kinomana na YouTube. W GryOnline.pl pracuje od stycznia 2017 roku. Obecnie opiekuje się działami trainerów i kodów, uzupełnia encyklopedię o trailery, a także rozwija bazę zapisów gier. Od czasu do czasu poinformuje Was także o nowych darmowych grach w Epic Games Store oraz interesujących ofertach na konsole.

więcej