Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 lutego 2019, 11:43

autor: Aquma

Znamy plany rozwoju w czwartym roku wsparcia Rainbow Six Siege

Firma Ubisoft przedstawiła plany rozwoju sieciowej strzelanki Rainbow Six Siege na kolejne miesiące. Dzięki opublikowanemu filmowi dowiedzieliśmy się, co zmieni się w grze na przestrzeni czwartego roku wsparcia.

Sieciowa strzelanka Ubisoftu wciąż się rozwija. - Znamy plany rozwoju w czwartym roku wsparcia Rainbow Six Siege - wiadomość - 2019-02-18
Sieciowa strzelanka Ubisoftu wciąż się rozwija.

CZWARTY ROK WSPARCIA RAINBOW SIX SIEGE W SKRÓCIE:

  1. ośmiu nowych operatorów (m.in. ujawnieni właśnie Gridlock i Mozzie);
  2. osłabienie zdolności specjalnych kilku bohaterów, m.in. Liona i Glaza;
  3. jedna nowa mapa i przeróbki na trzech innych (Kafe Dostojewski, Kanał i Park Rozrywki);
  4. nowa playlista dla początkujących i walka z toksycznymi graczami;
  5. zmiany w działaniu rozkładanych tarcz i rozwiązanie problemu „lean spamu”.

Na oficjalnym kanale youtubowym firmy Ubisoft pojawił się filmik, w którym deweloperzy przedstawiają plany dla czwartego roku wsparcia sieciowej strzelanki Rainbow Six Siege. W ramach czterech sezonów otrzymamy kilku nowych operatorów i jedną mapę, a także sporo poważnych zmian w obecnych już w grze lokacjach. Pojawią się także znaczące modyfikacje w zakresie mechaniki rozgrywki.

Nowi żołnierze z całego świata

W bieżącym roku otrzymamy łącznie ośmiu nowych bohaterów. Dwoje pierwszych (zostaną udostępnieni w sezonie 1) pochodzi z Australii – będą nimi Gridlock (ofensywna operatorka, potrafiąca rozrzucać kolczaste pułapki na podłodze) oraz Mozzie (obrońca posiadający umiejętność hakowania wrogich dronów).

Kolejni będą reprezentowali Danię i Stany Zjednoczone (sezon drugi), Peru i Meksyk (sezon trzeci) oraz Kenię i Indie (sezon czwarty). Dodatkowo zdolności dwóch istniejących operatorów – Liona i Glaza – zostaną nieco osłabione. Skaner pierwszego z nich będzie działał szybciej, ale pozycje wrogów będą ujawniane mniej dokładnie i na krócej. Celownik drugiego ma zaś umożliwiać wypatrywanie ukrytych przeciwników wyłącznie wtedy, kiedy żołnierz będzie stał w miejscu. W dalszej kolejności poprawki (na razie niesprecyzowane) obejmą także takie postacie, jak Ying, Dokkaebi i Capitao.

Gridlock – nowa postać w Rainbow Six Siege.
Gridlock – nowa postać w Rainbow Six Siege.

Zmiany na kolejnych mapach

Jedyną nową mapą, którą otrzymamy w bieżącym roku będzie przedstawiona niedawno lokacja Outback (pol. Stacja Obsługi). Nie oznacza to jednak, że twórcy Rainbow Six: Siege spoczną na laurach – ich wysiłki będą się koncentrowały na usprawnianiu istniejących map. W drugim sezonie przerobiona zostanie lokacja Kafe (pol. Kafe Dostojewski), zaś w trzecim i czwartym modyfikacjom ulegną – odpowiednio – Kanal (Kanał) i Theme Park (Park Rozrywki).

Plany rozwoju Rainbow Six Siege w czwartym roku wsparcia.
Plany rozwoju Rainbow Six Siege w czwartym roku wsparcia.

Tarcze i walka z toksycznymi graczami

Ubisoft planuje wytoczyć ciężkie działa w walce z toksycznymi graczami. Wprowadzona zostanie specjalna mechanika, w ramach której, w przypadku nadmiaru bratobójczego ognia (terminem tym określa się strzały oddawane w stronę sojuszników), obrażenia będą… przekierowywane na strzelającego.

Pojawi się także nowa playlista, złożona z trzech map i dedykowana początkującym graczom, znajdującym się na maksymalnie 50. poziomie. Celem ma być stworzenie swoistego „pomostu” pomiędzy rozgrywkami swobodnymi (ang. casual) i prowadzonymi w ramach rankingu. Z meczów „ranked” zniknie natomiast tag beta, a głównym trybem stanie się Pick and Ban (pol. Wybierz i Banuj).

W czwartym roku wsparcia pojawią się również zmiany w zakresie mechaniki rządzącej zabawą. Przede wszystkim zmodyfikowane zostaną rozkładane tarcze – będą teraz całkowicie zasłaniały drzwi i znajdziemy w nich niewielki otwór zabezpieczony kuloodporną szybą, pełniącą rolę jednokierunkowego wizjera (jak szyba w filmowym pokoju przesłuchań). Twórcy spróbują także powalczyć z tzw. „lean spamem” – wciskanie przycisku odpowiedzialnego za wychylanie się będzie skutkowało jedynie lekkim przechyleniem głowy.

Tarcze w R6 Siege będą działały inaczej.
Tarcze w R6 Siege będą działały inaczej.

Rainbow Six Siege otrzyma także nowy system wyceny operatorów – w pierwszym roku od pojawienia się będą kosztowali 25 000 punktów renomy, w drugim 20 000, w trzecim 15 000, zaś potem cena spadnie do 10 tys. i zatrzyma się na takim poziomie.

  1. Ubisoft – strona oficjalna
  2. Przyziemny Ubisoft musi oderwać się od ziemi. Czas na więcej fantasy i sci-fi
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Tom Clancy's Rainbow Six: Siege

Tom Clancy's Rainbow Six: Siege