Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 17 lipca 2018, 12:35

autor: AlexB

Znamy cenę amerykańskiego wydania Wiedźmina RPG

Poznaliśmy cenę amerykańskiego wydania podręcznika do Wiedźmina RPG stworzonego przez R. Talsorian Games. Wszyscy chętni będą musieli za niego zapłacić 50 dolarów (około 183 złote). Premiera systemu nastąpi 2 sierpnia.

Początek lipca przyniósł doskonałe wieści dla wszystkich miłośników papierowych RPG-ów i uniwersum Wiedźmina. Cody Pondsmith, główny projektant w R. Talsorian Games, wydawnictwa odpowiedzialnego między innymi za powstanie i wydanie Cyberpunka 2020, ogłosił zakończenie prac nad systemem opartym na prozie Andrzeja Sapkowskiego oraz popularnej serii gier stworzonej przez CD Projekt Red. Podręcznik zadebiutuje 2 sierpnia bieżącego roku podczas konwentu GenCon – największej imprezy dla fanów planszówek oraz tradycyjnych RPG-ów w Ameryce Północnej. Wczoraj twórcy podali cenę premierowego wydania papierowego Wiedźmina. Chętnym przyjdzie na niego wydać 50 dolarów (około 183 złote). Liczba egzemplarzy dostępnych do kupienia na GenConie będzie ograniczona. Dodruki oraz wersja elektroniczna księgi zasad ujrzą światło dzienne w ciągu kilku kolejnych miesięcy.

W papierowym Wiedźminie znajdą się rzecz jasna potwory znane z książek i gier. - Znamy cenę amerykańskiego wydania Wiedźmina RPG - wiadomość - 2018-07-17
W papierowym Wiedźminie znajdą się rzecz jasna potwory znane z książek i gier.

Ponadto twórcy systemu Wiedźmin RPG zapowiedzieli sesję Q&A na jego temat. Odbędzie się ona 26 lipca o godzinie 2:30 czasu polskiego na kanale IRC #randomworlds. Na pytania społeczności odpowie Cody Pondsmith. Dyskusję moderował będzie Dan Davenport, miłośnik papierowych gier fabularnych.

Okładka podręcznika. - Znamy cenę amerykańskiego wydania Wiedźmina RPG - wiadomość - 2018-07-17
Okładka podręcznika.

Możecie także podziwiać oficjalną okładkę podręcznika do Wiedźmina RPG oraz kilka dodatkowych grafik. Jak widać, zostały one wzięte z Gwinta, czyli popularnej gry karcianej, której zasady zostały opracowane przez studio CD Projekt Red. Zresztą, wszystkie ilustracje, które pojawią się w wydawanej przez R. Talsorian Games książce, będą pochodziły z archiwum warszawskiej firmy.

Dodatkowe grafiki. - Znamy cenę amerykańskiego wydania Wiedźmina RPG - wiadomość - 2018-07-17
Dodatkowe grafiki.

Zasady rozgrywki w Wiedźminie RPG oparto na uniwersalnej mechanice Fuzion, znanej chociażby z Cyberpunka 2020. Podczas zabawy będzie można się wcielić w przedstawiciela jednej z czterech ras (ludzi, elfów, krasnoludów i wiedźminów) i wybrać najbardziej odpowiadającą nam profesję z dostępnych dziewięciu (bard, rzemieślnik, przestępca, lekarz, mag, najemnik, kupiec, kapłan, wiedźmin). W grze rzecz jasna nie zabraknie unikalnych umiejętności, znaków, czarów, klątw, ekwipunku znanego z kart powieści oraz produkcji CD Projekt Red i wiele, wiele więcej. A to dopiero początek, gdyż jak zaznaczają twórcy, podręcznik jest w formie podstawowej i cały czas ma być rozwijany.

Na razie nie wiemy, kiedy Wiedźmin RPG zadebiutuje w Polsce. Andrzej Karlicki, redaktor naczelny wydawnictwa Copernicus Corporation, które zajmie się rozprowadzaniem podręcznika w naszym kraju, zapewnia, że premiera nastąpi nie później niż za 12 miesięcy.