Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 3 lipca 2020, 12:15

autor: Karol Laska

Zmiany z Avengers: Endgame nieodwracalne. Marvel o Kamieniach Nieskończoności

Marvel postanowił rozwiać wszelkie wątpliwości fanów i potwierdził kluczowe decyzje fabularne, których byliśmy świadkami w Avengers: Końcu gry. Uwaga, w wiadomości znajdziecie poważne spoilery.

Zmiany z Avengers: Endgame nieodwracalne. Marvel o Kamieniach Nieskończoności - ilustracja #1
Może i Thanos był pragmatycznym skurczybykiem, ale przynajmniej nie kłamał.

Do premiery Czarnej Wdowy jeszcze parę miesięcy, ale już w sierpniu na Disney+ zadebiutuje kolejne dzieło MCU. Mowa o serialu The Falcon and The Winter Soldier. Na platformie ukazała się też jedna z najnowszych części Avengers o podtytule Infinity War. W związku z tym wydarzeniem Marvel zdradził w końcu, jak to jest z tymi nieszczęsnymi Kamieniami Nieskończoności.

Thanos w filmie oświadczył bohaterom, że użył Rękawicy Nieskończoności, aby zniszczyć wszystkie artefakty ją tworzące. Okazuje się, że nie ma tu żadnego ukrytego haczyka i największy antagonista w historii serii mówi prawdę. Oznacza to najprawdopodobniej definitywny koniec tego wątku w MCU, a więc nie należy spodziewać się jego kontynuacji w najbliższej przyszłości.

Doskonale też wiemy, że Kamienie Nieskończoności zostały użyte w celu pokonania Thanosa. A co dokładnie się z nimi stało? Sprawa jest prosta – Kapitan Ameryka po prostu umieścił je z powrotem w odpowiednich liniach czasowych, przez co nie istniały one dłużej w świecie zamieszkiwanym przez Avengersów.

Informacje te nie są być może odkryciem Ameryki, ale mówią nam one jasno, że Marvel chce stanowczo odciąć się od przeszłości i rozpocząć 4. fazę MCU całkowicie na świeżo. Świadczyć może o tym fakt, że w planach są produkcje o całkowicie nowych bohaterach jak The Eternals oraz Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings, a także kontynuacje nieco bardziej kreatywnych tytułów, czyli Czarna Pantera 2, jak i Doctor Strange in the Multiverse of Madness. Na to wszystko będziemy musieli jednak trochę poczekać.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.