Zatrzymaj Park Jurajski w tej minucie i przyjrzyj się uważnie ekranowi komputera
W jednej ze scen w filmie Park Jurajski Steven Spielberg ukrył ciekawy easter egg. Czy Wy też go zauważyliście?

Nie od dzisiaj wiadomo, że Steven Spielberg w swoich filmach umieszcza mnóstwo sprytnie ukrytych odniesień do innych dzieł z jego własnego dorobku. I choć prawdziwą kopalnią easter eggów jest trylogia o Indianie Jonesie, kilka interesujący ciekawostek twórcy udało się przemycić również do hitowego Parku Jurajskiego z 1993 roku. Interesujący nas element jest jednak bardzo trudny do wyłapania, dlatego należy mocno wytężyć wzrok.
Aby go dostrzec, musicie dotrzeć do sceny, w której główni bohaterowie wyruszają samochodami na wycieczkę po wyspie. Całą ich eskapadę kontroluje z centrum dowodzenia Dennis Nedry (chociaż biorąc pod uwagę jego stosunek do powierzonych mu obowiązków, słowo „kontroluje” jest tu użyte na wyrost).
Ale do rzeczy: jeśli zatrzymacie film dokładnie w 43 minucie i 52 sekundzie, na ekranie pojawi się wspomniany Nedry siedzący przy swoim stanowisku komputerowym. Na jednym z monitorów (tym, na którym stoi kubek z logiem Jurassic Park) widoczne jest okienko z jakimś słabo widocznym obrazem. Jeśli jednak odpowiednio powiększymy grafikę to uświadamiamy sobie, że bohater ogląda inny wielki hit Spielberga – thriller Szczęki.

Co prawda, jest to raczej easter egg skierowany dla tych najzagorzalszych fanów reżysera, ale sama świadomość, że twórca go tam umieścił, już zawsze będzie nam towarzyszyć podczas oglądania Parku Jurajskiego.
Jeśli jednak wciąż Wam mało ciekawostek, zatrzymajcie film w 54 minucie i 18 sekundzie. Być może dostrzeżecie tam zabawny błąd widoczny na ekranie komputera. Jest to transmisja na żywo z kamery umieszczonej w parku. Co prawda nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że jest to zwyczajne nagranie wideo. Świadczy o tym kursor myszki znajdujący się na przycisku „play” i pasek postępu odtwarzania filmu.

Jeśli chcecie zabawić się w poszukiwaczy easter eggów, to Park Jurajski możecie obejrzeć na platformie Netflix.
Część odnośników na tej stronie to linki afiliacyjne. Klikając w nie zostaniesz przeniesiony do serwisu partnera, a my możemy otrzymać prowizję od dokonanych przez Ciebie zakupów. Nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!
Film:Park Jurajski(Jurassic Park)
premiera: 1993przygodowysci-fi
Film:Szczęki(Jaws)
premiera: Anulowanahorrorthrillerprzygodowy
Komentarze czytelników
tadek[5] Konsul
Co do drugiej ciekawostki to jest coś takiego jak buforowanie obrazu i wtedy nie ma nic w tym dziwnego ani ciekawego.
pilasito Junior
Ale ja oglądam na telewizorze a nie na monitorze.