Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 maja 2013, 09:54

autor: Adrian Werner

Zapowiedziano The Forest - survivalowy horror z otwartym światem

Studio SKS Games zapowiedziało pierwszoosbowy horror The Forest, w którym zadaniem graczy będzie przeżycie na wyspie zamieszkanej przez kanibali.

SKS Games to młode studio założone przez ludzi, którzy wcześniej pracowali nad efektami specjalnymi w takich filmach jak Tron Legacy czy 300. Do tej pory zespół wypuścił jedną grę – przeznaczone na urządzenia mobilne End Night. Teraz firma ujawniła swój pierwszy projekt pecetowy. Jest nim pierwszoosobowy horror The Forest, który zaoferuje otwarty świat i rozbudowane elementy survivalowe.

  1. The Forest - strona oficjalna gry
  2. The Forest na Steam Greenlight

Premiera zapowiadana jest na końcówkę tego roku. Autorzy próbują dostać się na serwis Steam za pośrednictwem usługi Greenlight. Co ciekawe, Forest będzie obsługiwał okulary VR Oculus Rift, co powinni znacząco wzmocnić uczucie strachu u graczy.

Zapowiedziano The Forest - survivalowy horror z otwartym światem - ilustracja #1

W The Forest wcielimy się w mężczyznę, który jako jedyny przeżył katastrofę samolotu pasażerskiego. Morze wyrzuca go na brzeg tajemniczej wyspy. Początkowo miejsce to wydaje się bezludne i bohater zaczyna zabawę w Robinsona Crusoe, budując schronienie i szukając pożywienia. Szybko jednak okazuje się, że rozbitek nie jest na wyspie sam. Zamiast tego w dżungli kryje się plemię mutantów kanibali.

Tytułowy las będzie pełni w dynamiczny. Pogoda ulegać ma regularnym zmianom, a rośliny będą rosły i więdły. Pojawi się także cykl dobowy oraz symulacja przypływów oraz odpływów. Na wyspie znajdziemy również rozległy system podziemnych jaskiń i tuneli. Gracz otrzyma pełną swobodę eksplorowania świata. Istotną rolę odegrają elementy survivalowe. Będziemy ścinali drzewa, aby uzyskać drewno na opał lub jako budulec schronienia. Konieczne ma być szukanie pożywienia, polowanie na zwierzęta oraz sadzenie roślin.

W dzień będziemy bezpieczni, ale w nocy zmuszeni zostaniemy do odpierania ataków mutantów. Rozbudowany system rzemiosła pozwoli na konstruowanie własnego uzbrojenia oraz pułapek. Gra zaoferuje również elementy skradankowe i często najlepszym sposobem na przeżycie okaże się unikanie kontaktu z kanibalami. Co ciekawe, plemię mutantów nie będzie się zachowywało jak zwierzęta. Zamiast tego posiadać mają własne wierzenia, tradycje oraz związki z innymi członkami klanu.

Zapowiedziano The Forest - survivalowy horror z otwartym światem - ilustracja #2
Zapowiedziano The Forest - survivalowy horror z otwartym światem - ilustracja #3
Zapowiedziano The Forest - survivalowy horror z otwartym światem - ilustracja #4
Zapowiedziano The Forest - survivalowy horror z otwartym światem - ilustracja #5
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

The Forest

The Forest