Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 grudnia 2016, 09:16

Zapowiedziano Seasons of Heaven – grę ekskluzywną dla Nintendo Switch

Nowa konsola Nintendo – Switch – została zapowiedziana wraz z szeregiem zmierzających na nią tytułów. Do tego grona dołączyła kolejna produkcja – osadzone w postapokaliptycznych realiach Seasons of Heaven, oparte na książce o tym samym tytule.

W chwili, w której pisane są te słowa, lista tytułów zmierzających na Nintendo Switch nie jest zbyt obszerna. Potencjalny sukces hybrydy konsoli stacjonarnej i przenośnej może jednak stanowić swego rodzaju trampolinę dla wielu niezależnych deweloperów – podobnie zdają się twierdzić pracownicy francuskiego studia Any Arts Production, które zapowiedziało Seasons of Heaven.

Piękna postapokalipsa

Seasons of Heaven, działające w oparciu o technologię Unreal Engine 4, ma cieszyć oczy wysokiej jakości oprawą graficzną. (Źródło: Gameblog.fr) - Zapowiedziano Seasons of Heaven – grę ekskluzywną dla Nintendo Switch - wiadomość - 2016-12-09
Seasons of Heaven, działające w oparciu o technologię Unreal Engine 4, ma cieszyć oczy wysokiej jakości oprawą graficzną. (Źródło: Gameblog.fr)

Akcja Seasons of Heaven będzie rozgrywać się w postapokaliptycznej rzeczywistości. Fabuła ma się koncentrować na grupie ocalałych, którzy walczą o przetrwanie w nowym, coraz mniej gościnnym środowisku. Choć na ten moment nie wiadomo zbyt wiele o samej grze, twórcy obiecują, że do naszej dyspozycji zostanie oddana dwójka bohaterów, nad którymi przejmiemy kontrolę w oddzielnych fragmentach gry. Mowa o Yannie, czyli chłopcu cierpiącym na zespół Aspergera, oraz jego wiernym psiaku – Ani.

Tytuł będzie hulać na silniku graficznym Unreal Engine 4, co ma zagwarantować oprawę graficzną na wysokim poziomie. Trzeba przyznać, że ujawnione przez autorów materiały prezentują się smakowicie, choć nie ma ich zbyt wiele – mowa o raptem kilku grafikach. W niedługim czasie powinniśmy jednak otrzymać większą porcję konkretów, zatem jeśli wyczekujecie nowego urządzenia japońskiej korporacji, możecie trzymać rękę na pulsie.

A cóż to za urządzenie? Świat Seasons of Heaven może kryć wiele tajemnic… (Źródło: Gameblog.fr) - Zapowiedziano Seasons of Heaven – grę ekskluzywną dla Nintendo Switch - wiadomość - 2016-12-09
A cóż to za urządzenie? Świat Seasons of Heaven może kryć wiele tajemnic… (Źródło: Gameblog.fr)

Nintendo Switch, znane wcześniej jako Nintendo NX, zostało zapowiedziane 20 października 2016 roku. Na urzędzenie składa się wyposażona w ekran konsola, Joy-Con, czyli rozkładany, dwuczęściowy pad oraz podłączana do telewizora stacja dokująca. Sprzęt działa w oparciu o specjalny układ Tegra dostarczony przez firmę Nvidia (wykorzystuje też dedykowany software z odświeżonym silnikiem fizycznym, bibliotekami i narzędziami), a same gry mają być wydawane na kartridżach. Dodatkiem do całości będzie Nintendo Switch Pro Controller – tradycyjny kontroler, przypominający xboksowego pada. Kiedy premiera? Niedługo, bo w marcu 2017 roku – jeśli wierzyć obietnicom japońskiego giganta, cena urządzenia nie powinna być wygórowana. Więcej informacji na temat konsoli poznamy 13 stycznia. Wtedy to bowiem odbędzie się specjalna, organizowana przez Nintendo impreza, w trakcie której mamy poznać dokładną datę debiutu, cenę oraz listę zmierzających na nią tytułów.

Krystian Pieniążek

Krystian Pieniążek

Doświadczenie zawodowe zdobywał na łamach nieistniejącego już serwisu, w którym przepracował niemal trzy długie lata. Poza tym studiował kulturoznawstwo na AGH, gdzie lwią część prac zaliczeniowych również poświęcił grom wideo. Współpracę z GRYOnline.pl rozpoczął w sierpniu 2016 roku. Pomimo że Encyklopedia Gier od początku była jego oczkiem w głowie, przez lata był obecny również w newsroomie, a także pojawił się w dziale publicystyki. Niemniej ostatecznie skoncentrował się na Encyklopedii, gdzie nie tylko pracuje jako autor, lecz zajmuje się również technicznym zapleczem. Ponadto prowadzi własny sklep z grami wideo oraz gadżetami growymi i filmowymi, biega (jego największym osiągnięciem są maratony, jednak ma ochotę porwać się na dystans ultra), uprawia kolarstwo, kocha górskie wędrówki, jest fanem nu metalu, interesuje się kosmosem, a także oczywiście gra. Najlepiej czuje się w grach akcji z otwartym światem i RPG-ach, choć nie pogardzi dobrymi wyścigami czy strzelankami.

więcej