Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 4 marca 2012, 09:09

Zapowiedziano satyryczną strategię społecznościową Redshirt

Studio Positech ujawniło, że wyda satyryczną strategię społecznościową Redshirt.

Niezależny deweloper Positech znany jest głównie z cieszącej się sporą popularnością kosmicznej strategii Gratuitous Space Battles. Teraz studio ogłosiło, że zamierza rozszerzyć swoją działalność i zacząć współprodukować oraz wydawać projekt innych zespołów. Pierwszym owocem tego ma być tworzona przez studio The Tiniest Shark gra Redshirt, czyli satyryczna strategia społecznościowa, w której naszym zadaniem będzie zostanie najpopularniejszym pracownikiem stacji kosmicznej. Autorzy celują w sprawdzoną kombinację oryginalnego pomysłu i niskich wymagań sprzętowych.

W Redshirt wcielimy się w postać, która w typowych opowieściach science-fiction pełni rolę drugo lub trzecioplanową. Takie osoby zazwyczaj znajdują się w tle, gdy na pierwszy planie biega Han Solo, czy Jean-Luc Picard i często giną wkrótce po pojawieniu się na ekranie. W tej grze wreszcie staną się głównymi bohaterami. Gracze przejmą kontrolę nad szeregowym pracownikiem dużej stacji kosmicznej. Galaktyka, w której osadzona jest akcja, pogrążona jest w gigantycznej wojnie, ale dla naszej postaci znacznie ważniejsze jest stanie się popularnym wśród innych mieszkańców stacji. Miarą tego będzie, jakżeby inaczej, ilość zgromadzonych "przyjaciół" na serwisie społecznościowym nazwanym przewrotnie Spacebook.

Redshirt przypominać ma odrobinę Simsy. W trakcie zabawy będziemy romansowali, próbowali awansować na nowe stanowiska, a nawet podlizywali się kapitanowi, np. podczas partyjki pozbawionego grawitacji golfa. Wszystko to po to, aby zdobyć sympatię innych, co umożliwi nam wspinanie się na kolejne szczeble drabiny społecznej.  Jeśli się postaramy możemy nawet wziąć udział w misji poza stacją.

Wszystko to ukazane zostanie z mocnym przymrużeniem oka. Cała gra będzie w dużym stopniu satyrą, ukazującą świat przyszłości, w którym nastąpił niesamowity postęp technologiczny, ale ludzie pozostali równie małostkowi, złośliwi i łasi na komplementy jak w czasach dzisiejszych.

      - Redshirt - strona oficjalna

 Czytelnikom mniej obeznanym z kanonami science-fiction warto wyjaśnić tytuł gry. Redshirt to określenie wywodzące się z pierwszego serialu telewizyjnego Star Trek. Konstrukcja większość odcinków była podobna: Kapitan Kirk wraz ze Spockiem udawali się na niebezpieczną misję, a w wyprawie towarzyszył in najczęściej oficer bezpieczeństwa statku USS Enterprise, ubrany w czerwony mundur/koszulę (ang. red shirt). Aby podkreślić dramatyzm sytuacji i niebezpieczeństwo misji, ów oficer bezpieczeństwa najczęściej ginął w kilku pierwszych minutach odcinka. W reakcji na to fani ukuli określenie redshirt, które oznacza mało ważną postać, wprowadzoną głównie po to, aby mogła potem spektakularnie umrzeć.