Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 grudnia 2016, 10:45

autor: Góral

Zapowiedziano Old Time Hockey, czyli klasyczny hokej z bijatyką na lodzie

Studio V7 Entertainment pracuje nad zręcznościową grą Old Time Hockey, w której przeniesiemy się w lata 70. XX wieku i pokierujemy jedną z drużyn hokejowych grających w Bush League.

Studio V7 Entertainment zapowiedziało produkcję, która powinna zaciekawić miłośników hokeja, zwłaszcza graczy PC-towych, pomijanych przez firmę Electronic Arts i ich serię NHL. Nowy tytuł został nazwany Old Time Hockey i ukaże się w 2017 roku nie tylko na komputerach osobistych, ale także na konsolach Xbox One i PlayStation 4. Projekt nie będzie miał zbyt wiele wspólnego z symulacją. Zamiast tego skupi się na zręcznościowej, widowiskowej zabawie.

Old Time Hockey w skrócie:
  • zręcznościowa gra sportowa;
  • ukaże się w 2017 roku na konsolach PlayStation 4, Xbox One oraz PC-tach;
  • w grze pokierujemy drużynami z Bush League, będziemy zbierać karty kolekcjonerskie i pić piwo podczas zabawy w trybie Beer Mode.

Rozgrywka odbywać ma się w dwóch głównych trybach. Podstawowym będzie kariera, w której poprowadzimy jedną z drużyn grających w Bush League. Akcja zostanie osadzona w latach 70. XX wieku i choć nie będzie mieć to ogromnego wpływu na gameplay, to możemy liczyć na hokeistów z wąsami, muzykę disco i kilka innych atrakcji. Oprócz tego pojawi się też Exhibition Mode, czyli zwykłe spotkania towarzyskie, pozwalające zagrać jedną z dziesięciu drużyn. Bawić będzie można się samemu lub w ramach lokalnego co-opa dla maksymalnie czterech osób. Poza tym w grze nie zabraknie rozmaitych statystyk związanych z zawodnikami, jak i całą ligą, oraz kalendarza pozwalającego śledzić wyniki spotkań itd.

W Old Time Hockey hokeiści to twardziele – mają wąsy i nie przejmują się brakiem kasków. - Old Time Hockey - zapowiedziano zręcznościowy hokej na PC, PS4 i XOne - wiadomość - 2016-12-13
W Old Time Hockey hokeiści to twardziele – mają wąsy i nie przejmują się brakiem kasków.

Sterowanie ma być proste i przyjemne, a dodatkowo otrzymamy kilka możliwości kontrolowania zawodników. Będzie można np. bawić się korzystając z dwóch lub trzech przycisków. Bardziej zaawansowani gracze mogą jednak liczyć na dodatkowe opcje, ale najciekawiej zapowiada się tak zwany Beer Mode. Umożliwi on sterowanie hokeistami przy użyciu jednej ręki, by w drugiej można było spokojnie trzymać piwo.

Wszystko to uzupełnią karty kolekcjonerskie zdobywane w trakcie zabawy, nowe rodzaje strojów oraz rozmaite trofea. Zapowiada się więc całkiem interesująca i zabawna pozycja.