Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 marca 2013, 11:03

autor: Adrian Werner

Zapowiedziano muzyczną bijatykę Way of the Dogg, tworzoną przy udziale Snoop Dogga

Studio Echo Peak ujawniło swój debiutancki projekt, którym okazała się muzyczna bijatyka Way of the Dogg. W jej produkcji bierze udział raper Snoop Dogg.

System walki w Way of the Dogg oparty będzie na wystukiwaniu rytmu. - Zapowiedziano muzyczną bijatykę Way of the Dogg, opracowaną przy udziale Snoop Dogga - wiadomość - 2013-03-06
System walki w Way of the Dogg oparty będzie na wystukiwaniu rytmu.

Studio Echo Peak zapowiedziało muzyczną bijatykę Way of the Dogg, w której, zgodnie z tytułem, wystąpi popularny raper Snoop Dogg. Gra zmierza na konsole Xbox 360 oraz PlayStation 3 i sprzedawana będzie w dystrybucji elektronicznej. W planach są również wersje mobilne na systemy iOS oraz Android.

  1. Way of the Dogg – oficjalna strona gry

Way of the Dogg opowie historię wojownika imieniem America Jones. Jego dziewczyna Sierra zostaje zamordowana i jedynym pragnieniem bohatera staje się zemsta. W tym celu udaje się do świątyni zarządzanej przez Snoop Dogga, aby nauczyć się od niego tytułowego stylu walki. Już to krótkie streszczenie pokazuje, że autorzy nie zamierzają silić się na powagę i zamiast tego historia zostanie przedstawiona z dużym przymrużeniem oka. Gra będzie odwoływała się do stylistyki niskobudżetowych filmów walki z lat 70-tych ubiegłego wieku.

Kampania Way of the Dogg składać się ma z dwudziestu poziomów. Na każdym naszym zadaniem będzie wygranie serii pojedynków z innymi wojownikami. System walki oparty zostanie na rozwiązaniach z gier muzycznych i wyprowadzanie ataków wymagać ma wystukiwania odpowiedniego rytmu do utworów Snoop Dogga. Dostępne też będą rozgrywki multiplayer, które umożliwią zmierzenie się z innymi graczami. Własne umiejętności podszlifujemy w ramach trybu treningowego, gdzie raper wystąpi w roli nauczyciela.

Nie znamy jeszcze dokładnej daty premiery Way of the Dogg. Wiadomo jedynie, że trafi do sprzedaży w tym samym czasie co nowy album muzyczny artysty zatytułowany Raincarnated. Płyta ta stanowi jego debiut w gatunku reggae. Ponadto muzyk zmienił swój pseudonim z Snoop Dogg na Snoop Lion i ta metamorfoza ma zostać ukazana również w fabule gry.

Warto dodać, że Echo Peak to nowe studio, które w zeszłym roku założyli Ciaran Walsh i Ste Curran, czyli ludzie odpowiedzialni za muzyczną grę logiczną Chime. Zespół więc ma spore doświadczenie w produkcji tytułów tego typu.