Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 marca 2013, 10:55

autor: Adrian Werner

Zapowiedziano grę Merc Elite - wojenne MOBA osadzone w niedalekiej przyszłości

Firma Bigpoint zapowiedziała produkcję MOBA zatytułowaną Merc Elite. W przeciwieństwie do większości przedstawicieli tego gatunku gra osadzona będzie w niedalekiej przyszłości i skoncentruje się na starciach dobrze uzbrojonych oddziałów najemników.

Merc Elite to rzadki przypadek MOBA, które nie korzysta z konwencji fantasy. - Zapowiedziano grę Merc Elite - wojenne MOBA osadzone w niedalekiej przyszłości - wiadomość - 2013-03-21
Merc Elite to rzadki przypadek MOBA, które nie korzysta z konwencji fantasy.

Obecnie przeżywamy prawdziwą eksplozję popularności gier MOBA i coraz więcej zespołów próbuje swoich sił w tym gatunku. Najnowszym pretendentem do tronu jest firma Bigpoint, która zapowiedziała właśnie Merc Elite. Tym, co wyróżnia ten projekt na tle konkurencji jest osadzenie jego akcji w realiach konfliktów zbrojnych niedalekiej przyszłości.

Merc Elite powstaje w oparciu o silnik Unity i będzie produkcją przeglądarkową. Gra wykorzysta model darmowy z mikropłatnościami. Twórcy rozpoczęli już przyjmowanie zapisów na testy. Pierwsza faza zamkniętej bety ma wystartować już wkrótce.

  1. Merc Elite – strona oficjalna

W Merc Elite gracze wcielają się w byłych żołnierzy, którzy zarabiają na życie jako najemnicy. Akcja osadzona zostanie w niedalekiej przyszłości, w czasach gdy potężne korporacje toczą wojny o topniejące w szybkim tempie zasoby naturalne. Ich pracownicy nie mają w zwyczaju brudzić sobie rąk, więc do realizacji swoich celów wykorzystują wynajęte oddziały zbrojne i to ich członkami pokierują gracze. Zwycięstwa nagradzane mają być pieniędzmi, które wydamy na zakup nowego ekwipunku i ulepszeń postaci.

Zabawa w Merc Elite polegać będzie na starciach dwóch pięcioosobowych drużyn. Głównym trybem rozgrywki ma być Dominacja, w którym obie strony będą próbowały przejąć kontrolę nad flagami na mapie. Gra wystartuje z pięcioma klasami postaci:

  1. Juggernaut – potężnie opancerzeni żołnierze, którzy potrafią generować tarcze energetyczne, osłaniające ich oraz pozostałych członków drużyny.
  2. Assault - klasa wykorzystująca uzbrojenie o dużej sile rażenia.
  3. Recon – jednostki specjalizujące się w zwiadzie i posiadające szereg umiejętności skradankowych.
  4. Heavy Gunner – klasa o wolnym tempie poruszania i wykorzystująca potężne uzbrojenie o bardzo dalekim zasięgu.
  5. Tactican - bohaterowie koordynujący działania pozostałych członków drużyny. Potrafią śledzić ruchy wroga i przywoływać naloty.

Każdą z klas będzie można w dalekim stopniu konfigurować, co powinno zapewnić sporą różnorodności biorących udział w walkach postaci.

Akcja ukazana zostanie z kamer umieszczonych wysoko nad głowami bohaterów. Walka w Merc Elite ma być w dużym stopniu zręcznościowa. Gracze będą musieli ręcznie wymierzyć każdy strzał i ich własna celność odegra większą rolę niż umiejętności postaci. Starcia urozmaici system osłon.