Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 2 maja 2019, 11:08

Zapowiedziano dwa nowe seriale Marvela - Ghost Rider i Helstrom

Do grona zaplanowanych na bliską przyszłość seriali Marvela dołączyły dwie kolejne pozycje, które produkuje Hulu - produkcja o demonicznym duchu zemsty Ghost Riderze oraz polującym na zwyrodnialców rodzeństwie.

Koniec współpracy Netflixa z Disneyem wcale nie oznacza, że w najbliższych latach obejrzymy mniej seriali opartych na popularnych komiksach superbohaterskich. Do dość licznego grona tytułów produkowanych aktualnie przez należącą do Disneya stację Hulu doszły właśnie dwa kolejne, poświęcone Ghost Riderowi oraz Helstromowi.

Występ Ghost Ridera w Agentach TARCZY został pozytywnie przyjęty przez fanów i dobrze rokuje dla nowego serialu. - Zapowiedziano dwa nowe seriale Marvela - Ghost Rider i Helstrom - wiadomość - 2019-05-02
Występ Ghost Ridera w Agentach TARCZY został pozytywnie przyjęty przez fanów i dobrze rokuje dla nowego serialu.

Główną rolę w Ghost Riderze zagra Gabriel Luna – aktor, który w postać tę wcielił się również w serialu Agents of SHIELD. Co jednak ciekawe, nie będziemy mieli do czynienia ze spin-offem tamtego tytułu, a niezwiązaną z nim, zupełnie nową historią. Showrunnerem produkcji została Ingrid Escajeda, która wcześniej pracowała jako scenarzystka przy serialach A.P.B., Justified: Bez przebaczenia oraz Korporacja według Teda.

Fabuła Ghost Ridera opowiadać będzie o Robercie Reyesie, który potrafi zmieniać się w tytułowego demona – płonącego ducha zemsty mszczącego się za krzywdy niewinnych. Przeciwnikiem bohatera będą nie tylko złoczyńcy, ale także on sam – opanowanie drzemiącego w nim demona i kontrola oferowanych przez niego mocy okaże się bardzo trudna.

Chociaż komiksowy Helstrom z reguły stał po stronie superbohaterów, to niespecjalnie krył się ze swoimi demonicznymi korzeniami. - Zapowiedziano dwa nowe seriale Marvela - Ghost Rider i Helstrom - wiadomość - 2019-05-02
Chociaż komiksowy Helstrom z reguły stał po stronie superbohaterów, to niespecjalnie krył się ze swoimi demonicznymi korzeniami.

Helstrom oparty zostanie na przygodach mniej znanego komiksowego antybohatera Daimona Hellstroma, syna Szatana. Niestety, wygląda na to, że serialowa wersja będzie nieco mniej „piekielna” – opis fabuły zdradza, że w telewizyjnej interpretacji ojcem Daimona będzie „tajemniczy i potężny seryjny morderca”. Fabuła produkcji skupi się na skomplikowanej dynamice między głównym bohaterem a jego siostrą Aną, którzy za pomocą unikalnych dla siebie umiejętności ścigają najgorszych przedstawicieli ludzkości. Showrunnerem Helstroma został Paul Zbyszewski, twórca serialu Ten sam dzień, który pracował również jako scenarzysta Zagubionych.

Ghost Rider i Helstrom zadebiutują w 2020 roku. Dołączają oni do pokaźnej rodziny innych produkcji opartych na komiksach Marvela, jakie już pojawiły się, bądź pojawią na Hulu. Stacja stworzyła ciepło przyjętą adaptację Runaways, a na najbliższe lata zapowiedziała seriale Hit-Monkey, M.O.D.O.C., Howard the Duck, Tigra & Dazzler oraz spinający wspomniane cztery tytuły w jedną całość The Offenders.

Nie wiadomo niestety, czy wspomniane produkcje obejrzymy w Polsce. Runaways swego czasu dostępne było na platformie Showmax, ta jednak została zamknięta w styczniu i od tego czasu żadna inna krajowa platforma VoD nie wykazała tym serialem zainteresowania. Pewną nadzieję może budzić zapowiedź premiery w maju na HBO GO serialu Paragraf 22, który powstał na zamówienie Hulu.

  1. Oficjalna strona Hulu