Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 sierpnia 2013, 16:24

autor: qjin

Zapowiedziano Dead Island: Epidemic – zombie i MOBA w jednym

Firma Deep Silver zapowiedziała nową grę z serii Dead Island o podtytule Epidemic. Powrócą zombie, ale w przeciwieństwie do poprzedniczek nadchodzący tytuł będzie reprezentantem gatunku MOBA.

Epidemic nie będzie już tym samym co pierwsza część serii i dodatek do niej - Zapowiedziano Dead Island: Epidemic – zombie i MOBA w jednym - wiadomość - 2013-08-07
Epidemic nie będzie już tym samym co pierwsza część serii i dodatek do niej

Firma Deep Silver nie zamierza rezygnować przedwcześnie z marki Dead Island. Dzisiaj została ogłoszona kolejna odsłona, tym razem z gatunku MOBA lub, jak określił wydawca, ZOMBA (Zombie Online Multiplayer Battle Arena). Dead Island: Epidemic, bo o niej mowa, będzie zatem produkcją nastawioną na sieciową rozgrywkę w klimatach zombie. Gra ma być oparta na modelu biznesowym free-to-play.

W nowej, trzeciej z kolei odsłonie serii trzy drużyny graczy będą rywalizować z hordą zombie na specjalnych do tego przygotowanych mapach. Epidemic zachowa najważniejsze elementy charakterystyczne dla oryginału i wydanego w ubiegłym roku dodatku – Riptide. Za produkcję nie odpowiada polskie studio Techland, które obecnie zajmuje się inną „zombiakową” grą dla koncernu Warner Bros. – Dying Light. Firma Deep Silver powierzyła to zadanie nowemu deweloperowi.

Tytuł zostanie udostępniony wyłącznie na PC. Niestety, nie zdradzono orientacyjnej daty wydania. Dowiedzieliśmy się za to, że więcej szczegółów na temat rozgrywki poznamy na targach Gamescom, które odbędą się w dniach 22-25 sierpnia tego roku.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.