Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 grudnia 2010, 08:49

Zapowiedziano ARGO, czyli darmowe steampunkowe MMO

Mamy dobre wieści dla miłośników steampunka. Specjalizująca się w darmowych MMO firma Burda:ic ogłosiła, że jej następnym projektem będzie utrzymana w tych klimatach gra ARGO.

Mamy dobre wieści dla miłośników steampunka. Specjalizująca się w darmowych MMO firma Burda:ic ogłosiła, że jej następnym projektem będzie utrzymana w tych klimatach gra ARGO.

Zapowiedziano ARGO, czyli darmowe steampunkowe MMO - ilustracja #1

Akcja osadzona zostanie w XXIII wieku, w świecie zniszczonym przez IV wojnę światową. Skala konfliktu była tak ogromna, że nie tylko całe miasta zostały zmiecione z powierzchni Ziemi, ale przekształceniu uległa nawet struktura samych kontynentów. Z popiołów wyłoniły się w końcu dwie frakcje i rozpoczęły budowanie własnych całkowicie odmiennych od siebie cywilizacji. Jedna z nich uważa, że przyszłość ludzkości tkwi w dalszym rozwoju technologii (oczywiście opartej na maszynach parowych), podczas gdy druga stawia na symbiozę z naturą, chcąc w ten sposób uniknąć powtórzenia błędów przeszłości. Konflikt między tymi dwoma siłami ma napędzać fabułę całej gry.

Twórcy obiecują, że ARGO nie będzie przypominać typowych MMO, w których spędzamy dziesiątki godzin na nudnych zadaniach w celu podniesienia poziomu naszej postaci. Świat gry ma być wypełniony tysiącami ciekawych misji do wypełnienia oraz miejsc do zwiedzenia. Jednocześnie, wprowadzenie dwóch diametralnie różnych stron konfliktu powinno zapewnić sporą różnorodność doznań. Frakcja technologiczna znana jako Nobilan zaoferuje post apokaliptyczny steampunk, podczas gdy konkurencyjne Floressian to już raczej klimaty fantasy.

Zapowiedziano ARGO, czyli darmowe steampunkowe MMO - ilustracja #2

Każda z frakcji posiadać ma osiem różnych klas postaci, jak również własne miasta, bronie, ubrania oraz posługiwać się innymi zwierzętami. Bohaterowie mogą ponadto korzystać z tajemniczego minerału znanego jako Earthdium, który zapewnia dostęp do nadludzkich mocy. Autorzy zapewniają, że walka będzie wyjątkowo dynamiczna, w czym pomoże przypominający gry zręcznościowe opcjonalny system swobodnego celowania. Poza typowymi misjami, w których walczyć będziemy ze sterowanymi przez komputer przeciwnikami nie zabraknie również okazji do zmierzenia się z innymi graczami (m.in. w trybie capture the flag), a na jednym polu bitewnym ścierać się będzie mogło na raz kilkaset osób. Gra wzbogacona zostanie ponadto elementami wziętymi z RTS-ów, a specjalne metody transportu umożliwią dużym grupom szybkie przemieszczanie się po wirtualnym świecie. Dodatkowym ułatwieniem ma być specjalny system pozwalający w łatwy sposób zlokalizować konkretne postacie, miejsca oraz zadania.

ARGO wykorzysta zdobywający ostatnio coraz większą popularność model darmowy z opcjonalnymi mikropłatnościami. Na razie nie podano planowanej daty premiery. Zainteresowanych dowiedzeniem się więcej odsyłamy na oficjalną stronę, gdzie można znaleźć m.in. galerie screenów i artworków oraz pierwszy zwiastun.