filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 26 września 2023, 17:36

Zapomnij o Ahsoce i Diunie. To najbardziej imponująca produkcja sci-fi ostatnich lat. Możesz już obejrzeć 2. sezon w całości

Włączając Apple TV+, warto zapoznać się z jedną z najlepszych ekranizacji powieści science fiction, jakie są dostępne w streamingu. Najnowszy sezon jest jeszcze lepiej wykonany niż pierwsza seria.

Źródło fot. Fundacja; David S. Goyer i Josh Friedman; Apple TV+; 2021
i

David S. Goyer oraz Josh Friedman nie zawiedli i dostarczyli widowisko, które poruszyło fanów. Minął zaledwie ponad tydzień od premiery finałowego epizodu drugiej serii Fundacji i widać, że warto było czekać. Najnowszy sezon został zdecydowanie lepiej oceniony od poprzedniego przez fanów, zdobywając aż 80% pozytywnych opinii na Rotten Tomatoes.

Oglądając Fundację, ciężko nie zauważyć, skąd taka pozytywna ocena. Produkcja w obu seriach, ale szczególnie w drugiej, zachwyca oprawą wizualną. Wykorzystane efekty specjalne mają niesamowity rozmach, zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę, że Fundacja jest serialem, a nie pełnoprawnym kinowym filmem. Świat przedstawiony wygląda naprawdę przekonująco.

Nie udałoby się to jednak, gdyby nie gra aktorska, która również jest na bardzo wysokim poziomie. Na szczególną uwagę zasługują Lee Pace, który wykonał niesamowitą robotę jako Brat Dzień, oraz Jared Harris wcielający się w Hariego Seldona. Cała obsada w przekonujący sposób buduje świat przedstawiony w serialu, co w połączeniu ze wspomnianymi wcześniej efektami specjalnymi tworzy nowe doświadczenie.

Pomimo tak okazałego widowiska, serial ma jakoby jedną dużą wadę. Jest nią mała wierność oryginalnej książkowej serii. Fani Isaaca Asimova oczekujący dokładnej adaptacji mogą być bardzo zawiedzeni. Gdy jednak nie weźmie się tego pod uwagę, to Fundacja na Apple TV+ staje się jednym z najlepszych seriali science fiction na rynku, którego historia jest prowadzona w odpowiedni sposób, ze wszystkimi wątkami łączącymi się w całość.

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Zbigniew Woźnicki

Zbigniew Woźnicki

Przygodę z publicystyką i pisaniem zaczął na Allegro, gdzie wciąż można zobaczyć jego newsy związane z grami, technologią oraz mediami społecznościowymi. Wkrótce zawitał na GRY-OnLine i Filmomaniaka, gdzie można podziwiać prezentowane przez niego nowości związane z branżą filmową. Mimo związku z serialami, to jego serce należy do gier wszelakiego typu. Żaden gatunek mu nie straszny, a przygoda z Tibią nauczyła go, że niebo i muzyka w grach są całkowicie zbędne. Swoimi doświadczeniami mógł się dzielić podczas moderowania forum mmorpg.org.pl lata temu, ale pod innym nickiem, żeby nie można było go namierzyć. Jak przystało na prawdziwego Polaka uwielbia ponarzekać, ale oczywiście konstruktywnie i z umiarem.

więcej