Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość poradniki 20 lutego 2023, 16:32

autor: Jacek Hałas

Zaczarowany kompas w Hogwarts Legacy i jak szukać drogi do celu

Podczas eksploracji Hogwartu możecie łatwo się zgubić. Nasz poradnik podpowiada jak korzystać z pomocy magicznego kompasu, jak pomaga on w nawigacji i w jaki sposób go odblokować.

Źródło fot. Warner Bros. Interactive Entertainment
i

Na tej stronie poradnika do gry Dziedzictwo Hogwartu znajdziecie informacje jak odblokować magiczny kompas. Wyjaśniamy jak poprawnie używać kompasu w sytuacjach, w których trzeba znaleźć drogę do celu – gadżet ten może Wam pomóc m.in. w docieraniu do lokacji questowych czy płomieniu fiuu.

Więcej podpowiedzi i wskazówek na temat często zadawanych pytań znajdziecie w rozdziale FAQ naszego poradnika do Hogwarts Legacy.

Odblokowanie zaczarowanego kompasu

Nie musicie bardzo długo czekać na odblokowanie magicznego kompasu. Otrzymacie go automatycznie pod koniec drugiego głównego zadania Witaj w Hogwarcie, w którym pod okiem profesor Weasley zapoznacie się wstępnie z zamkiem oraz dormitorium Waszego Domu. Gra wyświetli na ekranie potwierdzenie o tym, że kompas jest już dostępny.

Używanie magicznego kompasu

Używanie zaczarowanego kompasu jest darmowe i nielimitowane. Gadżet ten możecie aktywować wciskając górny kierunek na krzyżaku pada lub V na klawiaturze.

Na ekranie pojawi się magiczna żółta linia – wskazuje ona ścieżkę do aktualnego celu podróży (domyślnie do kolejnej lokacji questowej).

Uwaga – W niektórych sytuacjach kompas nie zadziała. Stanie się tak np. jeśli bohater nie zna celu podróży, bądź też jeśli aktualnym zadaniem jest przeszukanie danego obszaru.

Ścieżka podróży na mini-mapie

W poprawnej nawigacji może Wam też pomagać trasa podróży pojawiająca się na mini-mapie w lewym dolnym rogu ekranu – są to żółte kropki. Wskazania z mini-mapy pokrywają się z linią zaczarowanego kompasu.

Wybór celu podróży dla kompasu

Domyślnym działaniem kompasu jest prowadzenie do lokacji powiązanej z aktualnym questem. W dzienniku możecie mieć jednocześnie rozpoczętych wiele questów. Jeżeli chcecie zająć się daną misją, to otwórzcie dziennik, znajdźcie ją i rozpocznijcie jej śledzenie. Zaczarowany kompas będzie teraz z nią powiązany.

Możecie też wybierać na mapie inne cele podróży dla kompasu. Przykładowo możecie zaznaczyć nieaktywne płomienie fiuu po to żeby kompas pomógł Wam w dotarciu do nich i odblokowaniu nowego punktu szybkiej podróży. W taki sam sposób możecie wybierać na mapie np. sklepy, widoczne znajdźki czy opcjonalne aktywności.

Jacek Hałas

Jacek Hałas

Z GRYOnline.pl współpracuje od czasów „prehistorycznych”, skupiając się na opracowywaniu poradników do gier dużych i gigantycznych, choć okazjonalnie zdarzają się i te mniejsze. Oprócz ponad 200 poradników, w swoim dorobku autorskim ma między innymi recenzje, zapowiedzi oraz teksty publicystyczne. Prywatnie jest graczem niemal wyłącznie konsolowym, najchętniej grywającym w przygodowe gry akcji (najlepiej z dużym naciskiem na ciekawą fabułę), wyścigi i horrory. Ceni również skradanki i taktyczne turówki w stylu XCOM. Gra dużo, nie tylko w pracy, ale także poza nią, polując – w granicach rozsądku i wolnego czasu – na trofea i platyny. Poza grami lubi wycieczki rowerowe, a także dobrą książkę (szczególnie autorstwa Stephena Kinga) oraz seriale (z klasyki najbardziej Gwiezdne Wrota, Rodzinę Soprano i Supernatural).

więcej