Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 22 lipca 2021, 14:10

autor: Karol Laska

Zack Snyder nakręci Armię umarłych 2 dla Netflixa. Trochę jednak na nią poczekamy

Zack Snyder zamierza kontynuować rozwój uniwersum Armii umarłych i nakręci drugą część filmu. Wszystko oczywiście we współpracy z Netfliksem, który zapewni mu odpowiednie środki oraz warunki do nakręcenia produkcji.

Zack Snyder i Netflix to romans na długie lata. Dużo ostatnio słyszeliśmy o planach reżysera na przyszłość, a teraz wszelkie przewidywania i pogłoski zostały potwierdzone przez obydwie strony. Portal The Hollywood Reporter przytoczył wypowiedzi władz Netfliksa, na podstawie których jasno można stwierdzić, czego spodziewać się w najbliższych latach po Snyderze. Nakręci on między innymi Armię umarłych 2, co niejako przyznał Scott Stuber, jedna z ważniejszych person we wspomnianej firmie:

Znam Zacka i Deborah [żonę Snydera – dop. red.] od lat, miałem nawet to szczęście współpracować z nimi przy ich debiutanckim projekcie, Świcie żywych trupów. Od tamtego czasu z przyjemnością obserwuję rozwój kariery tegoż reżysera i wpływ jego dzieł na otoczenie.

Miło zobaczyć, że wraca on do swoich korzeni za sprawą Armii umarłych, która jest na ten moment jednym z naszych najpopularniejszych filmów. Ponadto zbudował świat pełen wyrazistych bohaterów, który urozmaicą niedługo serial animowany oraz Army of Thieves. Wykorzystaliśmy zaledwie ułamek potencjału drzemiącego w tymże uniwersum. Nie możemy się doczekać, aż zostanie on uwolniony przez Zacka, Deborah i innych ludzi w Stone Quarry [amerykańska firma produkcyjna Snydera – dop. red.].

Na drugą część Armii umarłych będziemy musieli jednak jeszcze trochę poczekać. Wpierw bowiem na Netfliksie pojawią się wymienione przez Stubera Army of Thieves (premiera zaplanowana jeszcze na tę jesień) oraz anime Army of the Dead: Lost Vegas (ukaże się wiosną 2022 roku). Ponadto Snyder planuje nakręcić przygodowe SF o nazwie Rebel Moon i to chyba on jest jego priorytetowym projektem. Treści więc na pewno na zabraknie – na każdą z nich przyjdzie po prostu swój czas.

  1. Armia umarłych pokazuje innym filmom, że warto pokochać własną głupotę
  2. Strona internetowa Netfliksa