Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 15 listopada 2017, 12:16

autor: Czarny Wilk

Zabójstwo Gianniego Versace na zwiastunie drugiego sezonu American Crime Story

Emisja finałowego odcinka American Horror Story: Kult stała się okazją do przedstawienia światu trailera drugiego sezonu antologii American Crime Story, który skupi się na zabójstwie znanego projektanta mody.

W trakcie premiery finałowego odcinka American Horror Story: Kult stacja FX wyemitowała zwiastun drugiego sezonu entuzjastycznie przyjętego serialu American Crime Story. Podczas gdy pierwsza seria poruszała temat sprawy O.J. Simpsona, nowe odcinki skupią się na głośnym zabójstwie prekursora i kreatora mody.

Penélope Cruz wcieli się w rolę Donatelli, siostry Gianniego Versace - Zabójstwo Gianniego Versace na zwiastunie drugiego sezonu American Crime Story - wiadomość - 2017-11-15
Penélope Cruz wcieli się w rolę Donatelli, siostry Gianniego Versace

Gianni Versace był słynnym projektantem ubrań, który dzięki znajomości z wieloma gwiazdami muzyki (m.in. z Eltonem Johnem, Madonną i Stingiem) jako jeden z pierwszych powiązał świat mody z przemysłem muzycznym. Otwarcie żyjąc w związku homoseksualnym, założył on słynny dom mody Versace. W 1997 roku w wieku 50 lat został zastrzelony przed swoim pałacem w Miami. Jego zabójca, odpowiedzialny także za śmierć przynajmniej czterech innych osób, popełnił samobójstwo kilka dni później.

Pierwszy odcinek American Crime Story: The Assassination of Gianni Versace zadebiutuje na stacji FX 17 stycznia 2018 roku, niedługo potem trafi zaś do międzynarodowej oferty platformy Netflix – najpewniej także polskiej. W rolach głównych zobaczymy Annaleigh Ashford, Darrena Crissa, Penélope Cruz, Ricky’ego Martina oraz Édgara Ramíreza. Producentem wykonawczym produkcji jest Ryan Murphy, który analogiczną funkcję pełnił również przy pierwszym sezonie ACS oraz przy American Horror Story.

Historię założyciela domu mody Versace pierwotnie planowano uczynić tematem trzeciej części kryminalnej antologii. Po przedstawieniu wydarzeń związanych z byłym futbolistą oskarżonym o podwójne zabójstwo, cykl skupić się miał na kulisach odpowiedzi rządu na zniszczenia spowodowane przez huragan Katrina. W lipcu ogłoszono jednak, że kolejność poruszania poszczególnych historii została zamieniona i że produkcja Katriny ruszy na początku 2018 roku.