Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 15 listopada 2017, 12:41

Lineage 2: Revolution rozpoczęło podbój rynku mobilnego

Na rynku mobilnym zadebiutowało Lineage 2: Revolution, czyli gra MMORPG, w której na jednym serwerze mogą bawić się tysiące osób, a gildie toczą stuosobowe bitwy.

Grę opracowało studio NetMarble na licencji uzyskanej od firmy NCSoft. - Lineage 2: Revolution rozpoczęło podbój rynku mobilnego - wiadomość - 2017-11-15
Grę opracowało studio NetMarble na licencji uzyskanej od firmy NCSoft.
LINEAGE 2: REVOLUTION W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: NetMarble
  2. Wydawca: NetMarble
  3. Gatunek: MMORPG
  4. Platforma: iOS, AND
  5. Model biznesowy: free-to-play

Niemal rok po koreańskim debiucie doczekaliśmy się wreszcie światowej premiery gry MMORPG Lineage 2: Revolution, będącej mobilnym spin-offem popularnej pecetowej marki. Produkcja korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami i dostępna jest już na systemie Android, a za kilkanaście godzin ma ukazać się wydanie na iOS.

Pod względem fabularnym gra stanowi kontynuację pecetowego Lineage II i jej akcja rozpoczyna się sto lat po wydarzeniach z tego tytułu. Po upadku Imperium Elmoreden wiele z wchodzących w jego skład regionów ogłosiło niepodległość i rozpoczęło wojny ze swoimi sąsiadami. Wśród tych nowych państw największy strach budzi nacja znana jako Mroczna Społeczność, rządzona żelazną ręką przez czarnoksiężnika imieniem Beleth. Do tej pory próby ekspansji tej frakcji udawało się powstrzymać stronnictwu maga znanego jako Hardin. Zadanie to powoli staje się jednak zbyt dużym obciążeniem dla jego sił. Powołuje więc do życia organizację Srebrnych Najemników, chcąc pozyskać sojuszników potrzebnych do ostatecznego pokonania Baletha. Gracze wcielają się w najnowszych rekrutów tej grupy.

Zabawę zaczynamy od wygenerowania bohatera. Do wyboru są trzy klasy w postaci wojownika, zwiadowcy i maga oraz cztery rasy – ludzie, elfy, mroczne elfy oraz krasnoludy. W przeciwieństwie do większości dostępnych na rynku mobilnym sieciowych RPG-ów, które oferują jedynie małe instancje, Lineage 2: Revolution posiada wielki otwarty świat, a na pojedynczym serwerze mogą się bawić tysiące osób.

Walka toczy się w czasie rzeczywistym i jest mocno zręcznościowa, a na graczy czeka masa misji fabularnych do wykonania. Największa frajda kryje się jednak w rozgrywkach PvP. Użytkownicy mogą dołączać do gildii i brać udział w wojnach frakcji. Bitwy i oblężenia rozgrywane są w dużej skali, między dwiema armiami, z których każda może liczyć maksymalnie pięćdziesiąt osób. Nie zabrakło także opcji kooperacyjnej, pozwalającej oddziałom graczy wspólnymi siłami zapuszczać się do pełnych potworów i pułapek lochów czy stawać do walki z potężnymi bossami.

Warto na koniec wspomnieć, że jeśli chcecie bawić się z innymi Polakami, to najwięcej rodaków znajdziecie na serwerach Ken Rauhel01 i Ken Rauhel03.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Lineage 2: Revolution w Google Play