Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
press release "Microsoft Polska Press Release" 26 czerwca 2020, 19:50

Xbox prezentuje listę gier zoptymalizowanych dla konsoli Xbox Series X

Gry zoptymalizowane dla Xbox Series X mogą korzystać z szeregu innowacji możliwych na konsoli nowej generacji, jak eliminowanie czasów wczytywania gry dzięki architekturze Xbox Velocity, ulepszonej grafiki i przyspieszanego sprzętowo raytracingu.

Poniższa wiadomość jest oficjalną informacją prasową producenta/wydawcy/dystrybutora gry i jako taka nie jest lub nie musi być wyrażeniem opinii i stanowiska redakcji gry-online.pl.

Microsoft przedstawił szczegóły techniczne programu Zoptymalizowane dla Xbox Series X oraz różne funkcje i innowacje technologiczne konsoli, z których twórcy mogą skorzystać, tworząc gry zaprojektowane dla następnej generacji gier na Xbox Series X. Oznaczenie to wskazuje, że gra wykorzystuje pełną moc Xbox Series X. Konsola nowej generacji oferuje twórcom niezrównaną moc i wydajność, co umożliwia wykorzystanie szeregu funkcji i możliwości urządzenia w tworzeniu gier natywnie zaprojektowanych na nową konsolę, albo całkowicie przebudowanych, aby w pełni wykorzystać unikalne możliwości urządzenia.

Gry zoptymalizowane dla Xbox Series X mogą korzystać z szeregu innowacji możliwych na konsoli nowej generacji, jak eliminowanie czasów wczytywania gry dzięki architekturze Xbox Velocity, ulepszonej grafiki i przyspieszanego sprzętowo raytracingu DirectX obsługiwanego przez niestandardowy procesor graficzny nowej generacji, po bardziej stabilne i często wyższe framerate’y, nawet do 120 klatek na sekundę. Tytuły z plakietką Zoptymalizowane dla Xbox Series X mogą obejmować zupełnie nowe gry przygotowane specjalnie dla Xbox Series X, takie jak Halo Infinite, lub wcześniej wydane tytuły, w których deweloper ulepszył swój tytuł wykorzystaj moc i funkcje, jakie oferuje Xbox Series X, takie jak Gears 5.

Przełomowa jakość wizualna w grach. Obsługiwane przez DirectX 12 Ultimate i obsługujące przyspieszany sprzętowo raytracing DirectX gry oferują bardziej dynamiczne, realistyczne środowiska. DirectX Raytracing oznacza, że ??zobaczysz realistyczne oświetlenie, dokładne odbicia i usłyszysz przestrzennie dokładną akustykę 3D w czasie rzeczywistym podczas eksploracji świata gry. Ostatecznie DirectX Raytracing umożliwia programistom tworzenie bardziej realistycznych światów.

Stabilniejsze wyświetlane obrazu w grach. Gry zoptymalizowane pod kątem konsoli Xbox Series X wykorzystują moc urządzenia do zapewnienia wyższej liczby i stabilnego wyświetlania klatek na sekundę, z docelową wydajnością 60 klatek na sekundę w rozdzielczości 4K. Niektóre gry będą nawet w stanie obsługiwać do 120 klatek na sekundę lub zmienną częstotliwość odświeżania, co pozwoli programistom zaoferować graczom większy realizm i bardziej precyzyjne sterowanie.

Szybsze ładowanie w grach. Gry Zoptymalizowane dla Xbox Series X to nie tylko gwarancja efektów wizualnych i szybkości wyświetlania obrazów. Pozwalają one również na niemal wyeliminowanie czasów ładowania w grze dzięki technologii Xbox Velocity Architecture. XVA łączy niestandardowy dysk SSD, niestandardowe podzespoły i zintegrowane oprogramowanie, aby znacznie skrócić czas ładowania zarówno w grach, jak i poza nimi, co oznacza, że ??gracze będą mogli spędzać więcej czasu na grze, a mniej czasu na oczekiwaniu na loading. W przypadku tytułów, które wykorzystają duże, otwarte środowiska, doświadczenia te będą odczuwane jeszcze bardziej dynamicznie, ponieważ programiści będą w stanie wykorzystać ogromny wzrost mocy obliczeniowej i możliwość strumieniowego przesyłania zasobów niezwykle szybko. Deweloperzy będą mogli również skutecznie eliminować czasy ładowania między poziomami i tworzyć systemy szybkiej podróży, które są po prostu... szybkie.

Poniżej znajduje się lista tytułów zoptymalizowanych pod kątem Xbox Series X. Kolejne tytuły będą dołączać do programu poprzedzając premierę Xbox Series X:

 1. Assassin’s Creed Valhalla
 2. Bright Memory Infinite
 3. Call of the Sea
 4. Chivalry 2
 5. Chorus
 6. Cyberpunk 2077
 7. Destiny 2
 8. DiRT 5
 9. Gears 5
 10. Halo Infinite
 11. Hitman 3
 12. Madden NFL 21
 13. Marvel’s Avengers
 14. Outriders
 15. Scarlet Nexus
 16. Scorn
 17. Second Extinction
 18. The Ascent
 19. The Medium
 20. Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2
 21. Yakuza: Like a Dragon