Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 sierpnia 2022, 14:28

Xbox Game Pass będzie mieć opcję współdzielenia konta

Microsoft szykuje opcję współdzielenia abonamentu Xbox Game Pass z członkami rodziny. Użytkownicy z Kolumbii i Irlandii mogą testować nowe rozwiązanie.

Na oficjalnym blogu Xboxa pojawiła się informacja o możliwości przetestowania nowego wariantu abonamentu Xbox Game Pass. Mowa o wersji, która ma pozwolić na współdzielenie go z członkami rodziny i innymi bliskimi – podobnie jak ma to miejsce w przypadku pozostałych abonamentów Microsoftu. Nowość mogą obecnie sprawdzić jedynie użytkownicy z Kolumbii i Irlandii w ramach programu Xbox Insider.

Xbox Game Pass w wersji rodzinnej

Dzielenie kont to w przypadku usług Microsoftu żadna nowość. Funkcjonuje to już w ramach pakietu Microsoft Office (obecnie znanego jako Microsoft 365), który można zakupić z myślą o jednym użytkowniku, lub w wersji Family, którą można podzielić się z nawet 5 innymi osobami. Taki abonament jest oczywiście droższy – w przypadku zestawu „biurowych” aplikacji jednoosobowy wariant kosztuje 29,99 zł, a kilkuosobowy 42,99 zł na miesiąc.

Można założyć, że podobnie będzie to działać w przypadku usługi Xbox Game Pass. Przykład podany przez firmę mówi, że jeden pełny miesiąc Xbox Game Pass Ultimate to 18 dni abonamentu w wersji rodzinnej. Wyraźnie sugeruje to, że wspomniany plan będzie droższy, choć na ten moment nie wiadomo dokładnie o ile – informacje o cenie nie zostały opublikowane. Nawet jeśli będzie kosztować połowę więcej, po rozłożeniu tego na 5 osób, nie będzie to zbyt odczuwalne.

Trzeba przyznać, że zarządzający Xboxem wiedzą, jak uderzyć w potrzeby konsumentów. Xbox Game Pass już teraz jest dla wielu użytkowników bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem. Po wejściu opcji legalnego współdzielenia kont, jawić się będzie jeszcze lepiej. Na ten moment nie wiadomo jednak kiedy w innych krajach pojawi się możliwość przetestowania nowego wariantu. Redaktorzy strony PC Gamer informują natomiast, że więcej dowiemy się jeszcze w tym roku.

Kilka słów o programie Xbox Insider

Testowanie rodzinnego wariantu przebiega poprzez uczestnictwo w programie Xbox Insider. Osoby do niego należące muszą następnie zaopatrzyć się w nowy plan o nazwie „Xbox Game Pass – Insider Preview” znajdującego się w sklepie Microsoftu. W tym wszystkim wystarczy, że tylko główny posiadacz subskrypcji bierze udział w wyżej wspomnianej inicjatywie. Pozostali użytkownicy potrzebują jedynie konta Microsoftu przypisanego do odpowiedniego kraju.

Jeśli natomiast chodzi o Xbox Insider, jest to inicjatywa pozwalająca testować aplikacje i funkcje mające trafić w przyszłości do użytku powszechnego. Na łamach naszej strony pisaliśmy już o możliwości sprawdzenia gier, które mają trafić do oficjalnego sklepu Microsoftu. Wzięcie udziału w inicjatywie wymaga pobrania aplikacji Xbox Insider Hub, a następnie wykonania kilku prostych kroków. Wszystkie potrzebne instrukcje znajdziecie w tym miejscu.