Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 grudnia 2012, 14:20

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Xbox 360 najczęściej wyszukiwaną konsolą w porównywarce cen Nokaut.pl

Xbox 360 oraz kontroler Kinect cieszą się największą popularnością wśród użytkowników porównywarki cen Nokaut.pl interesujących się grami i konsolami. Serwis udostępnił statystyki najchętniej wyszukiwanych produktów w pierwszej połowie bieżącego roku.

Serwis Nokaut.pl, zajmujący się porównywaniem cen różnych produktów, ujawnił bardzo ciekawe dane. Informują one, jakie gry i konsole były najczęściej wyszukiwane przez użytkowników witryny w pierwszej połowie bieżącego roku.

Na podstawie ujawnionych statystyk można oszacować, jakim zainteresowaniem cieszyły się poszczególne platformy sprzętowe i produkcje wśród Polaków w pierwszej połowie 2012 roku. Należy jednak zaznaczyć, że nie są to właściwe wyniki sprzedaży w Polsce. Jeśli np. dany tytuł jest najczęściej wyszukiwany przez użytkowników serwisu Nokaut.pl, wcale nie oznacza to, że tak samo chętnie kupują go klienci różnych sklepów.

Xbox 360 z pamięcią 4 GB zdominował ranking serwisu Nokaut.pl - Xbox 360 najczęściej wyszukiwaną konsolą w porównywarce cen Nokaut.pl - wiadomość - 2012-12-03
Xbox 360 z pamięcią 4 GB zdominował ranking serwisu Nokaut.pl

Najbardziej popularną konsolą stacjonarną wśród osób korzystających z porównywarki cen Nokaut.pl okazał się Xbox 360. Prym wiedzie tutaj model z 4 GB pamięci, a w dalszej kolejności stoi Xbox 360 z dyskiem twardym o pojemności 250 GB. Mniejszą uwagą użytkowników serwisu w pierwszym półroczu 2012 roku cieszyła się PlayStation 3 z dyskiem 320 GB, wyprzedzając kolejno modele 160 GB oraz 250 GB. W dalszej kolejności w rankingu wymienia się Wii oraz PlayStation 2 – nie wiadomo jednak, w jakiej kolejności.

Zupełnie nie dziwi fakt, że zestawienie konsol przenośnych zdominowało PSP oraz PlayStation Vita. Zdecydowanie mniejszym zainteresowaniem cieszyły się platformy sprzętowe firmy Nintendo, a więc 3DS, DSi XL oraz DSi. Nie jest tajemnicą, że w Polsce panuje zupełnie odwrotna sytuacja niż w większości krajów na świecie, gdzie mobilne sprzęty od Nintendo górują nad konsolami przenośnymi Sony.

Oprócz tego warto wspomnieć o zaskakująco często wyszukiwanym kontrolerze Kinect. Jego popularność w serwisie Nokaut.pl okazała się tak duża, że zestawienie gier na Xboksa 360 zostało zdominowane przez takie tytuły jak Kinect Sports, Sports Island Freedom oraz Zumba Fitness Rush. Rodzynkiem jest Wiedźmin 2: Zabójcy Królów, znajdujący się na czwartym miejscu. W dalszej kolejności znowu królują gry na Kinecta – Your Shape: Fitness Evolved 2012, Kinect Star Wars, Kinect Game Party: In Motion, Kinectimals, Dance Central oraz Kinect Motion Sports.

Kinect Sports najczęściej wyszukiwaną grą na Xboksa 360 w serwisie Nokaut.pl - Xbox 360 najczęściej wyszukiwaną konsolą w porównywarce cen Nokaut.pl - wiadomość - 2012-12-03
Kinect Sports najczęściej wyszukiwaną grą na Xboksa 360 w serwisie Nokaut.pl

Dla porównania, w serwisie Nokaut.pl nie widać tak dużego zainteresowania produkcjami wykorzystującymi konkurencyjny kontroler PlayStation Move. Wśród posiadaczy PlayStation 3 największą popularnością cieszyły się Pingwiny z Madagaskaru, Auta 2 oraz Buzz: Quiz World. W dalszej kolejności znalazło się miejsce dla Guitar Hero 5, Battlefield 3 oraz Assassin’s Creed III.

Przedstawiono również dziesiątkę najbardziej popularnych gier na PC w pierwszej połowie 2012 roku. W tym przypadku na szczycie znalazło się Diablo III, a pełna lista prezentuje się następująco:

 1. 1. Diablo III
 2. 2. Symulator Farmy 2009
 3. 3. Battlefield 3
 4. 4. Auta 2
 5. 5. Euro Truck Simulator 2
 6. 6. Assassin’s Creed
 7. 7. Karaoke: Dziecięce Przeboje z mikrofonem
 8. 8. Wiedźmin: Edycja Rozszerzona
 9. 9. Symulator Farmy 2011
 10. 10. The Sims 3

Dane opublikowane przez serwis Nokaut.pl mogą sugerować, że z porównywarki cen korzystają przede wszystkim tzw. niedzielni gracze. Daje się bowiem zauważyć dużą popularność gier na Kinecta, produkcji dla dzieci, a także różnego rodzaju symulatorów. Nie oznacza to wprawdzie, że powyższe statystyki odzwierciedlają faktyczną sprzedaż, ale mogą dać ogólny obraz tego, czym interesują się przynajmniej użytkownicy serwisu Nokaut.pl.

 1. Porównywarka cen w serwisie Nokaut.pl