Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 4 czerwca 2022, 12:19

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Wychowane przez wilki anulowane przez HBO Max po 2 sezonach

HBO Max niespodziewanie ogłosiło, że rezygnuje z realizacji trzeciego sezonu serialu Wychowane przez wilki. Oznacza to, że historia zakończy się na dwóch sezonach. Ostatni odcinek wyemitowano w marcu tego roku.

Jak poinformował portal Variety, widowisko, którego reżyserem i producentem był sam Ridley Scott, nie doczeka się kolejnych odsłon, a fani serialu będą zmuszeni przełknąć gorzką pigułkę. Jest to zaskakująca wiadomość biorąc pod uwagę to, że osoby odpowiedzialne za projekt miały ambitne plany na rozszerzenie historii Matki, Ojca i ich dzieci na kolejne epizody. Widzowie ostatni, ośmioodcinkowy sezon Wychowanych przez wilki, mogli obejrzeć na HBO Max na przełomie lutego i marca.

Chociaż nie kontynuujemy trzeciego sezonu Wychowanych przez wilki, jesteśmy niezmiernie wdzięczni utalentowanej obsadzie i ekipie, naszym twórcom Aaronowi Guzikowskiemu, Ridleyowi Scottowi, Davidowi W. Zuckerowi i całemu zespołowi Scott Free Productions za ich piękny kunszt i wyjątkową umiejętność zanurzenia fanów w świat Kepler-22b – poinformowało HBO Max w swoim oświadczeniu dla Variety.

Powody decyzji

Niestety, władze Warner Bros. nie podały żadnych oficjalnych przyczyn podjętej decyzji. Abubakar Salim, aktor grający w serialu, zasugerował w poście opublikowanym na Twitterze, że powodem tego może być konieczność szukania oszczędności po fuzji wytwórni Warner Bros. i grupy Discovery (pisaliśmy o tym w zeszłym roku).

Wychowane przez wilki anulowane przez HBO Max po 2. sezonach - ilustracja #1
@Abzybabzy/ Twitter

Światełko w tunelu

Zarówno Salim, jak i twórcy serialu, nie chcą pogodzić się z decyzją władz Warner Bros. Discovery i dają fanom nadzieję, że Wychowane przez wilki być może zagoszczą jeszcze w przyszłości, ale na innej platformie lub stacji telewizyjnej. Są nawet ku temu prowadzone odpowiednie rozmowy.

Wychowane przez wilki anulowane przez HBO Max po 2. sezonach - ilustracja #2
@Abzybabzy/ Twitter

Przypomnijmy, że serial opowiada o dwóch androidach, które mają za zadanie wychowywać ludzkie dzieci na tajemniczej, dziewiczej planecie. Kiedy religijne konflikty zaczynają zagrażać dalszemu istnieniu prężnej ludzkiej kolonii, androidy przekonują się, że kontrolowanie ludzkich wierzeń jest trudnym i niebezpiecznym zadaniem.

Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko czekać na dalszy rozwój wydarzeń w kwestii kontynuacji widowiska.

HBO Max kupisz tutaj

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.