Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 kwietnia 2020, 09:58

autor: Adrian Werner

WWE 2K21 nie powstanie

Firma 2K Games zrezygnowała z opracowania tegorocznej odsłony swojego wrestlingowego cyklu. W rezultacie WWE 2K21 nie zostanie wydane. Seria powinna powrócić w przyszłym roku.

WWE 2K21 nie powstanie - ilustracja #1
WWE 2K20 okazało się wielką porażką

Mamy złe wieści dla fanów gier wrestlingowych. Firma 2K Games porzuciła plany opracowania WWE 2K21, czyli tegorocznej odsłony najpopularniejszej serii tego typu. Po raz pierwszy od dwóch dekad miłośnicy gatunku nie otrzymają nowej części cyklu – zapoczątkowała go gra WWF SmackDown!, wydana w 2000 roku na pierwsze PlayStation.

Decyzja ta nie jest zaskoczeniem dla osób śledzących wieści dotyczącego cyklu. Zeszłoroczna odsłona, czyli WWE 2K20, okazała się wielką porażką. Wersja na PlayStation 4 uzyskała średnią ocen na poziomie 43% według serwisu Metacritic, podczas gdy WWE 2K19 uzyskało 76%. Wydawca przyznał również, że wyniki sprzedaży pozostawiały wiele do życzenia.

Zeszłoroczna odsłona była pierwszą, przy której głównym zespołem deweloperskim było Visual Concepts. Studio wyraźnie nie dało rady godnie zastąpić swoich poprzedników z japońskiej firmy Yuke’s. 2K Games najwyraźniej uznało, że wydanie kolejnej kiepskiej gry byłoby zbyt szkodliwe dla marki i lepiej dać twórcom dodatkowy rok na uzyskanie jakości, jakiej oczekują miłośnicy cyklu.

Warto wspomnieć, że plotki o skasowaniu WWE 2K21 krążyły już od kilku tygodni. Według nich 2K Games planuje wydać w tym roku jakąś grę opartą na tej licencji, ale będzie to mocno odmienna pozycja od tego, do czego przywykli fani serii.

  1. Oficjalna strona serii