Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePS1
Okładka WWF SmackDown! (PS1)
OkładkaWWF SmackDown! (PS1)

WWF SmackDown! PS1

Bazująca na licencji słynnej federacji wrestlingowej WWF gra sportowa, która umożliwia pokierowanie wieloma sławami ringu i wzięcie udziału w szeregu meczów doskonale znanych z zapaśniczych eventów. To pierwsza odsłona słynnego cyklu WWF Smackdown!

Sportowe | wrestling | walka

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

WWF SmackDown! Premiera PS1

2marca2000

producent: Yuke's wydawca: THQ Inc.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do WWF SmackDown!

Knockout Kings 2000

WWF War Zone

WWF Attitude

WWF SmackDown! to pierwsza odsłona słynnej serii gier sportowych bazujących na licencji popularnej federacji wrestlingowej WWF. To również pierwsza produkcja tego typu wydana przez THQ, które przejęło licencję od Acclaim Entertainment.

Mechanika

Do dyspozycji graczy twórcy oddali ponad trzydziestu zawodników reprezentujących World Wrestling Federation. Wśród nich znalazły się największe sławy ringu, jak Kane, The Rock, Triple H, Stone Cold, Mankind czy Big Show. Każdy z zawodników wyposażony jest w swoją wejściówkę, a także charakterystyczne taunty czy ataki specjalne. Posiadacze konsoli mogą stanąć do walki w kilkunastu rodzajach meczów, w których uczestniczy od dwóch do nawet czterech wrestlerów jednocześnie. Potyczki różnią się zasadami i celami do osiągnięcia. Część zakłada wykorzystanie do walki przedmiotów, inne z kolei toczą się w klatce.

Opracowana przez studio Yuke’s mechanika walki jest stosunkowo prosta do opanowania, ale jednocześnie trudna do perfekcyjnego wyuczenia. Zawodnicy mogą zarówno atakować się tradycyjnymi ciosami, jak i wykonywać rzuty i chwyty, w zależności od sytuacji na ringu i wciśniętej przez gracza kombinacji klawiszy. W każdym momencie posiadacz konsoli może również użyć klawisza odpowiedzialnego za kontrę lub rozpędzić swoją postać i np. wykorzystać liny do wykonania innego rodzaju ataku.

Tryby gry

WWF SmackDown! oferuje kilka trybów zabawy i pozwala walczyć nawet do czterem graczom jednocześnie. Podstawowym modułem jest Sezon, w którym wybrany zawodnik próbuje osiągnąć pierwsze miejsce w rankingu i zdobyć wszystkie pasy, uczestnicząc i wygrywając kolejne eventy. W ramach tego trybu możliwe jest rozwijanie umiejętności wybranego wrestlera i odkrywanie dla niego kolejnych ataków specjalnych. Gra posiada również rozbudowany edytor kreacji postaci, gdzie każdy może stworzyć swoje alter ego lub wymarzonego zapaśnika – nową gwiazdę WWF.

Kwestie techniczne

Przygotowana przez japońskie studio Yuke’s gra mocno bazuje na licencji WWF. W pełni trójwymiarowa gra może pochwalić się dobrze odwzorowanymi zawodnikami, a także wykorzystaniem ich prawdziwych wejściówek czy komentarzy.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-4  

Wymagania wiekowe WWF SmackDown!: 12+