Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 maja 2017, 09:20

autor: Adrian Werner

Współtwórcy Theme Park i Theme Hospital opracują strategię ekonomiczną dla firmy Sega

Weterani mający na koncie takie gry jak Theme Park, Theme Hospital, The Movies i Startopia założyli nowe studio i wspólnie z firmą Sega pracują nad pecetową strategią ekonomiczną, która zostanie ujawniona w przyszłym roku.

Theme Hospital - Współtwórcy Theme Park i Theme Hospital opracują strategię ekonomiczną dla firmy Sega - wiadomość - 2017-05-31
Theme Hospital

Mamy dobre wieści dla osób tęskniących za strategiami ekonomicznymi w stylu tych autorstwa nieistniejącego już studia Bullfrog. Dwójka jego weteranów, Gary Carr oraz Mark Webley, założyła zespół Two Point Studios i pracuje nad nową pozycją tego typu. Co więcej, udało się im już znaleźć wydawcę w postaci firmy Sega, która sfinansuje produkcję.

Deweloperzy na początku swojej kariery maczali palce w grach Theme Park oraz Theme Hospital, a potem pracowali w studiu Lionhead. Mark Webley był zresztą jednym z jego założycieli, jak również głównym projektantem The Movies. Firma rozpoczęła już werbowanie pracowników i wśród zatrudnionych osób znaleźli się m.in. weterani studia Mucky Foot, którzy brali udział w produkcji strategii Startopia.

Współtwórcy Theme Park i Theme Hospital opracują strategię ekonomiczną dla firmy Sega - ilustracja #2

Obecnie niewiele wiadomo na temat debiutanckiego projektu studia Two Point. Autorzy obiecują jedynie, że będzie to pecetowa strategia ekonomiczna, w stylu podobnym do ich wcześniejszych produkcji. Gra ma zostać oficjalnie ujawniona w przyszłym roku.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że wydawcą projektu będzie firma Sega. Od dłuższego czasu agresywnie inwestuje ona w produkcje pecetowe i finansowane przez nią strategie cechują się wysoką jakością i dużymi budżetami. Wystarczy tu przypomnieć takie tytuły jak Total War: Rome II, Endless Legend, Warhammer 40,000: Dawn of War III, Total War: Warhammer czy Endless Space 2. Spodziewamy się, że podobnie będzie w przypadku debiutanckiej produkcji Two Point Studios, więc mamy nadzieję, że otrzymamy godnego następcę klasyków zespołu Bullfrog.

  1. Two Point Studios – strona oficjalna
  2. Sega – strona oficjalna
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.