Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 września 2020, 08:55

autor: Aquma

WoW Shadowlands otrzyma tryb przygody, który gracze znają z Diablo 3

Dodatek Shadowlands do World of Warcraft wprowadzi do wiekowego MMORPG firmy Blizzard Entertainment rozwiązanie przypominające tryb przygody z Diablo 3. Gracze, którzy przejdą wątek fabularny rozszerzenia, będą mogli levelować kolejne postacie, mając swobodny dostęp do lokacji i zawartości – bez konieczności wykonywania ponownie zadań fabularnych.

WoW Shadowlands otrzyma tryb przygody, który gracze znają z Diablo 3 - ilustracja #1
Shadowlands postara się umilić rozwijanie tzw. altów.

W SKRÓCIE:

  1. dodatek WoW: Shadowlands wprowadzi do gry rozwiązanie przypominające tryb przygody z Diablo III;
  2. tzw. The Threads of Fate będzie dostępne po przejściu wątku fabularnego rozszerzenia;
  3. tryb pozwoli graczom levelować kolejne postacie bez konieczności doświadczania po raz kolejny zadań fabularnych;
  4. decydując się na granie w ten sposób otrzymamy dostęp do niemal wszystkich lokacji oraz aktywności i wybierzemy tzw. Covenant na samym początku zabawy.

Już za kilka tygodni – 27 października – zadebiutuje kolejne rozszerzenie do gry MMORPG World of Warcraft, zatytułowane Shadowlands. Poza nowymi lokacjami, potworami, sporymi zmianami w systemie rozwoju postaci oraz nowym wątkiem fabularnym dodatek wprowadzi także rozwiązanie, które powinno umilić levelowanie kolejnych bohaterów. Mowa o tzw. The Threads of Fate, czyli pomyśle przypominającym tryb przygody z Diablo III: Reaper of Souls.

Adventure Mode w Shadowlands – zasady działania

Przechodząc Shadowlands za pierwszym razem będziemy podążali z góry ustaloną ścieżką, dzięki czemu poznamy fabułę rozszerzenia. Jednak podchodząc do wyzwania ponownie – inną postacią – otrzymamy wybór. Będziemy mogli albo grać dokładnie tak samo, albo też poruszać się swobodnie po świecie gry (za wyjątkiem lokacji Maw), wykonując wybrane zadania poboczne, world questy i biorąc udział w nowych wyzwaniach przygotowanych z myślą o tym trybie. Umożliwi to np. skupienie się na zawartości stworzonej z myślą o kilku graczach.

The Threads of Fate całkowicie pominie wątek fabularny i umożliwi nam wybranie tzw. Coventantu od razu (mowa o jednej z kluczowych mechanik WoW: Shadowlands – frakcjach mających wpływ m.in. na zdolności bohatera i wątek fabularny). W grze pojawi się kilka specjalnych manekinów, które pozwolą sprawdzić umiejętności dostępne dla poszczególnych stronnictw przed podjęciem decyzji.

WoW Shadowlands otrzyma tryb przygody, który gracze znają z Diablo 3 - ilustracja #2
The Threads of Fate, czyli tryb przygody World of Warcraft.

Warto zaznaczyć, że przejść na tryb The Threads of Fate będzie można w dowolnym momencie – nic nie będzie stało na przeszkodzie, by zobaczyć jakąś część wątku fabularnego oczami innej postaci, a następnie skupić się na swobodnym levelowaniu. Jednak kiedy już zdecydujemy się na skorzystania z tego rozwiązania, nie będziemy mogli tego wyboru cofnąć.

  1. Blizzard nie składa broni – Graliśmy w World of Warcraft Shadowlands
  2. World of Warcraft: Shadowlands – strona oficjalna