Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 sierpnia 2022, 08:58

Powstaje RPG z otwartym, żyjącym światem; według twórców to pixel-artowy Skyrim

Studio 81monkeys pracuje nad grą, którą określa mianem pixel-artowego Skyrima. World of Anterra to RPG z wielkim otwartym światem i masą aktywności.

W SKRÓCIE:
  • Studio 81monkeys pracuje nad RPG-iem World of Anterra, określanym jako pixel-artowy Skyrim.
  • Gra umożliwi nam eksplorację rozległego świata pełnego niespodzianek.
  • Produkcja pozwoli również na swobodne kształtowanie fabuły.

Niezależne studio 81monkeys pracuje nad wyjątkowym RPG, który może przypaść Wam do gustu, jeśli czekacie z niecierpliwością na nowe The Elder Scrolls. Sami twórcy określają World of Anterra jako pixel-artowego Skyrima i trzeba przyznać, że to całkiem trafny opis.

Skyrim w wersji mini

World of Anterra to izometryczne RPG, które ma skupiać się na elementach gameplaya kochanych przez fanów Skyrima. Mamy więc do czynienia z grą, która przede wszystkim zaoferuje nam wielki, żywy i pełen niespodzianek świat do eksploracji.

Zaprezentowana na zwiastunie mapa sugeruje, że uruchamiając produkcję będziemy mogli zwiedzić wiele krain, zarówno na kontynencie, jak i okolicznych wyspach. Poszczególne lokacje są zaś różnorodne i wypełnione NPC-ami oraz groźnymi przeciwnikami.

W trakcie podróży będziemy wykonywać liczne questy, które posuną fabułę do przodu. Deweloperzy zaoferują nam jednak dużą swobodę w jej kształtowaniu, jak przystało na rasowego RPG-a. Możemy więc liczyć na wiele okazji do podejmowania wyborów wpływających na otaczający świat.

Ponadto w grze występować będzie system craftingu oraz elementy survivalowe. Będziemy zbierać surowce, polować, łowić ryby i budować. Wszystkie te mechaniki, a także inne elementy gameplaya, mają być połączeniem nowoczesnych oraz klasycznych rozwiązań z gier sprzed lat.

Twórcy proszą o wsparcie

Powstaje RPG z otwartym, żyjącym światem; według twórców to pixel-artowy Skyrim - ilustracja #1
Twórcy szykują dla nas duży świat do zwiedzania. | Źródło: 81monkeys

Za produkcję World of Anterra odpowiada kanadyjskie studio 81monkeys. Nie jest to znany zespół, ponieważ do tej pory wyprodukował jedynie dwie małe gry mobilne. W jego skład wchodzi jednak wielu weteranów branży, którzy mogą pochwalić się dużym doświadczeniem.

Mimo to nie da się ukryć, że mowa o malutkim studiu mającym ograniczony budżet. Twórcy zdecydowali się więc otworzyć zbiórkę na Kickstarterze. Aktualnie zgromadzili już prawie 260 tysięcy złotych, co jest połową wyznaczonej przez deweloperów kwoty. Jeśli również chcielibyście ich wesprzeć to zbiórkę znajdziecie tutaj.

World of Anterra trafi na pecety, PlayStation, Xboksy oraz Nintendo Switch. Na PC grę zakupić będzie można za pośrednictwem Steama lub GOG-a. Premiera tytułu przewidziana jest na 2023 rok.

  1. World of Anterra – oficjalna strona
  2. 81monkeys – oficjalna strona

Przemysław Dygas

Przemysław Dygas

Pierwsze dziennikarskie teksty publikował jeszcze na prywatnym blogu, który na szczęście od dawna nie istnieje. Później zajął się pisaniem na poważnie, gdy jego newsy i recenzje trafiły na portal filmowy, o którym lepiej już jednak nie wspominać. Z czasem zmienił otoczenie i dołączył do ekipy Gry-Online. Na „łamach” serwisu opublikował masę newsów, nieco recenzji i trochę felietonów. Obecnie prowadzi serwis Cooldown.pl. W wolnym czasie stara się nadążać za premierami nowych strategii i RPG-ów. Oczywiście o ile nie powtarza po raz enty Pillars of Eternity lub Mass Effecta. Lubi też kinematografię i stara się przynajmniej raz w miesiącu odwiedzać pobliskie kino, by być na bieżąco z interesującymi go filmami.

więcej