Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 czerwca 2019, 09:33

autor: Aquma

Wiemy, co wprowadzi drugi sezon Apex Legends

Studio Respawn Entertainment opublikowało dwa zwiastuny drugiego sezonu darmowej strzelanki battle royale Apex Legends. Pierwszy przedstawia tło fabularne, zaś drugi skupia się na nowościach, które zostaną wprowadzone do gry wraz z aktualizacją.

Jedną z nowości w drugim sezonie Apex Legends są gigantyczne bestie. - Wiemy, co wprowadzi drugi sezon Apex Legends - wiadomość - 2019-06-28
Jedną z nowości w drugim sezonie Apex Legends są gigantyczne bestie.

W sieci pojawił się kolejny trailer drugiego sezonu Apex Legends – Battle Charge. Dzięki filmikowi dowiedzieliśmy się, jakie zmiany przyniesie kolejna aktualizacja dzieła studia Respawn Entertainment. Zwiastun pojawił się na forum Reddit w wyniku wycieku, ale niedługo później został opublikowany oficjalnie. Deweloperzy udostępnili również inny trailer, będący swoistym wprowadzeniem fabularnym do drugiego sezonu (znajdziecie go w dalszej części wiadomości). Patch zadebiutuje 2 lipca.

Zmiany na planszy, emotki i…

Tym, co z pewnością ucieszy fanów Apex Legends są zmiany na planszy King’s Canyon, obejmujące takie obszary, jak Shattered Forest, Wetlands, Bridges, Building – Cascades, Market, Watchtower South czy Repulsor. Modyfikacje będą efektem wysadzenia wieży przez tajemniczego sprawcę. Zmieni się ukształtowanie terenu oraz wiele drewnianych elementów, które ulegną zniszczeniu lub uszkodzeniu. Należy się spodziewać, że dawne kryjówki niekonicznie będą tak samo skuteczne. Konieczne może być nauczenie się topografii na nowo.

Drugą ważną zmianą są emotki, które będziemy mogli aktywować na samym początku rozgrywki – w czasie, gdy nasza postać spada na mapę. Tzw. skydive emotes pozwolą nam popisywać się w charakterystyczny sposób – przykładowo, zwiastun przedstawia „biegającego w powietrzu” Octane’a oraz nową bohaterkę, Wattson, wykonującą efektowny przewrót tuż przed lądowaniem.

...wielkie potwory

W wyniku wysadzenia wieży dojdzie do zniszczenia bariery, która dotychczas trzymała w ryzach niebezpieczne bestie. Potwory wkroczą na mapę i będą stanowiły zagrożenie dla wszystkich uczestników zabawy. Być może wykorzystamy je też do własnych celów. Warto przy tym odnotować, że niektóre kreatury są naprawdę gigantyczne.

Nowe bronie, Legenda i ranking

Nie zabraknie też nowych broni (otrzymamy plazmowy karabin maszynowy L-Star) oraz skórek, zarówno dla ekwipunku (Spitfire – Intimidator, R-301 – The Iron Rampage), jak i bohaterów (Caustic – Prince of Darkness, Octane – Jade Tiger). W grze pojawi się również kolejna Legenda – Natalie „Wattson” Paquette. Będzie to postać defensywna, potrafiąca stawiać płoty energetyczne, które zadają obrażenia przeciwnikom i utrudniają im ruch. Dziewczyna posiada także pylon przechwytujący, który ładuje tarcze sojuszników i unieszkodliwia rzucone granaty.

Nowa skórka dla Caustica.
Nowa skórka dla Caustica.

Ostatnią ważną nowością będzie tryb rankingowy, pozwalający na rywalizację z przeciwnikami zbliżonymi do nas poziomem umiejętności i stopniowe pięcie się po kolejnych szczeblach wirtualnej „drabiny”.

Przypominamy, że Apex Legends jest dostępne na komputerach oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Gra jest darmowa i posiada polską wersję językową (z napisami).

  1. Apex Legends – strona oficjalna
  2. Apex Legends – poradnik
  3. Wszystko o Apex Legends
  4. 8 rzeczy, które Apex Legends robi lepiej niż PUBG i Fortnite