Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 grudnia 2023, 02:11

Wielki powrót World of Goo, logicznego hitu sprzed lat

Po piętnastu latach od premiery przebojowe World of Goo doczeka się kontynuacji. Podczas tegorocznego The Game Awards zaprezentowano zwiastun World of Goo 2, nad którym czuwają autorzy oryginału – zespół 2D Boy.

Źródło fot. 2D Boy / Tomorrow Corporation / YouTube
i

Jedną z niespodzianek przygotowanych na tegoroczne The Game Awards okazało się World of Goo 2. Produkcja będąca kontynuacją wydanego w 2008 roku hitu będzie owocem współpracy autorów oryginału, czyli zespołu 2D Boy, oraz firmy Tomorrow Corporation.

Na podstawie zwiastuna, który ujrzał światło dzienne w trakcie gali, można stwierdzić, że twórcy nie będą silić się na rewolucję. Zamiast tego deweloperzy zaoferują nam więcej tego, za co gracze pokochali pierwsze World of Goo, czyli zagadek polegających na tworzeniu złożonych konstrukcji z tytułowych „glutów”.

Krystian Pieniążek

Krystian Pieniążek

Współpracę z GRYOnline.pl rozpoczął w sierpniu 2016 roku. Pomimo że Encyklopedia Gier od początku jest jego oczkiem w głowie, pojawia się również w Newsroomie, a także w dziale Publicystyki. Doświadczenie zawodowe zdobywał na łamach nieistniejącego już serwisu, w którym przepracował niemal trzy lata. Ukończył Kulturoznawstwo na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Prowadzi własną firmę, biega, uprawia kolarstwo, kocha górskie wędrówki, jest fanem nu metalu, interesuje się kosmosem, a także oczywiście gra. Najlepiej czuje się w grach akcji z otwartym światem i RPG-ach, choć nie pogardzi dobrymi wyścigami czy strzelankami.

więcej