Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 4 marca 2019, 11:18

autor: Czarny Wilk

Wesley Snipes może powrócić jako Blade w nowym filmie Marvela

Jeśli doniesienia okażą się prawdziwe, film Blade będzie miał kategorię wiekową R i wprowadzi na scenę nastoletnią córkę granego przez Wesleya Snipesa głównego bohatera, szkolącą się, by pójść w ślady ojca.

Istnieją szanse, że do grona herosów Marvela powróci postać, którą można by nazwać prekursorem współczesnych kinowych superbohaterów – łowca wampirów Blade. Według nieoficjalnych doniesień, Marvel planuje film poświęcony komiksowej postaci, która w latach 1998-2004 doczekała się trzech popularnych ekranizacji z Wesleyem Snipesem w roli głównej.

Ostatni raz Blade’a w kinach widzieliśmy kilkanaście lat temu. - Wesley Snipes może powrócić jako Blade w nowym filmie Marvela - wiadomość - 2019-03-04
Ostatni raz Blade’a w kinach widzieliśmy kilkanaście lat temu.

O planach Marvela donosi serwis We Got This Covered, powołując się na własne źródła. Według uzyskanych informacji, projekt celowałby w kategorię wiekową R, pozwalającą na pokazanie w filmie całkiem konkretnej dawki przemocy i brutalności. Ponadto w całość zaangażowany byłby także Wesley Snipes. Według wstępnej wersji scenariusza, fabuła skupiałaby się na głównym bohaterze, który odkrywa, że ma córkę i trenuje ją, by poszła w jego ślady. Oboje próbowaliby także pogodzić się z nową sytuacją i nauczyć ze sobą żyć.

Oryginalny Blade został wyreżyserowany przez Stephena Norringtona i trafił do kin w 1998 roku. Mimo że w tamtych czasach ekranizacje komiksów superbohaterskich nie cieszyły się dużą popularnością, produkcja odniosła spory sukces. W efekcie powstały dwie kontynuacje – równie dobrze przyjęty Blade II wyreżyserowany przez Guillermo del Toro oraz wzbudzający znacznie mniej entuzjazmu Blade: Trinity Davida S. Goyera. Sukces finansowy trylogii o łowcy wampirów zachęcił filmowców do kolejnych eksperymentów z ekranizacjami komiksów Marvela, których efektem były takie tytuły jak X-Men, Spider-Man czy w końcu otwierające kinowe uniwersum Marvela Iron Man i Niesamowity Hulk. Nowy Blade, o ile rzeczywiście jest w planach, nie ma jeszcze wybranego reżysera ani zaplanowanej daty premiery.