Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 listopada 2022, 10:20

autor: Wiktor Szczęsny

Warzone 2 zasypany negatywnymi recenzjami [Aktualizacja: liczba graczy]

Call of Duty Warzone 2 zostało bardzo chłodno przyjęte przez graczy. Sekcje komentarzy na platformie Steam i w serwisie Metacritic pękają w szwach od negatywnych opinii. AKTUALIZACJA: wiemy, ile osób uruchomiło grę.

Źrodło fot. Raven Software
i

W ciągu 5 dni od premiery w Call of Duty: Warzone 2 zagrało 25 milionów osób. O sukcesie poinformowano na oficjalnych kanałach społecznościowych marki.

Całkiem świeże, bo wydane 16 listopada Call of Duty: Warzone 2 spotkało się z ogromną falą krytyki ze strony graczy. Okazali się oni bezlitośni dla nowego sieciowego FPS-a studiów Infinity Ward i Raven Software, wylewając w ostatnim czasie wiadro pomyj w postaci niepochlebnych komentarzy i opinii w serwisie Metacritic i na Steamie.

Warzone 2 zasypany negatywnymi recenzjami [Aktualizacja: liczba graczy] - ilustracja #1

Potok krytyki

Od premiery na Steamie pojawiło się niemal 9 tysięcy opinii dotyczących Call of Duty: Warzone 2. Prawie 6 tysięcy to słowa krytyki. W efekcie jedynie 34% graczy na tej platformie zostawiło pozytywną recenzję. Podobnie wygląda sytuacja na Metacritic. Wersja PC otrzymała średnią ocenę 2,4/10 na podstawie 34 opinii. Taką samą notę zdobyło wydanie na PlayStation 5 na podstawie 20 ocen. Na ten moment najsłabiej oceniana jest wersja na PS4 – otrzymała ona notę 1,3/10. Póki co ta platforma ma jednak tylko 7 opinii, więc sytuacja może się jeszcze zmienić.

Główne grzechy nowego Warzone

Gracze PC krytykują nową produkcję przede wszystkim za wzmocnienie wspomagania celowania na padach, co psuje frajdę, znacząco ułatwiając rozgrywkę korzystającym z nich osobom. Pojawiły się również głosy o problemach z uruchomieniem gry na komputerze. Wszyscy są z kolei zgodni co do kiepskiej mechaniki rozgrywki i płynności. Oberwało się również mapie Al Mazrah. Sytuacji delikatnie mówiąc nie ratuje fakt, że serwery pierwszej odsłony Warzone, z uwagi na debiut nowej części i chęć jej rozpromowania, zostały wyłączone do 28 listopada. Oto kilka przykładów opinii ze Steama i Metacritic na temat nowego Call of Duty:

Gra napisana na kolanie, nie polecam. – Girlson

Downgrade, gratulacje. Każdy sie teleportuje, optymalizacja siada na każdym kroku względem tamtego Warzone, voicechat/chat to porażka. – BialoGranatowoCzerwony

Nie ma optymalizacji. Serwery to badziewie. Gra ciągle się zawiesza. Nie jestem pewien, czy zagrałbym w to, nawet gdyby mi za to zapłacono. Nikomu nie polecam. – Headlesscake

Próbowałem dać tej grze szansę, ale jest niegrywalna. Ruch, interfejs użytkownika, system łupów, grafika i dźwięk są po prostu okropne. To bardzo niezgrabna i dziwna gra. Nie polecam. – Elijahtantouri

Wciąż jest nadzieja

Możliwe jednak, że fatalna opinia o nowej grze z serii Warzone odmieni się w przyszłości. Oceny spływają w dużej mierze od osób, które grały zaledwie kilka razy w nową produkcje. Istnieje zatem światełko w tunelu dla Call of Duty: Warzone 2 i może za jakiś czas gracze, po głębszym zaznajomieniu się z grą, zmienią zdanie. Tym bardziej, że deweloperzy posypują głowy popiołem i obiecują wprowadzać usprawnienia, wsłuchując się w głos graczy.