Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 sierpnia 2020, 11:22

autor: Karol Laska

Walka Epic Games z Apple przeniesie się do Fortnite

Wielki konflikt Apple oraz Epic Games przeniesie się na kilka godzin z sali sądowej do Fortnite. Twórcy tytułu przygotowali dla graczy szereg różnych atrakcji, aby podsycić buntownicze nastroje związane z usunięciem produkcji z App Store.

Walka Epic Games z Apple przeniesie się do Fortnite - ilustracja #1
Epic nie boi się igrać z ogniem.

Kult pieniądza to jedno z prawdziwych przekleństw kapitalizmu. Tym razem chęć zarobku podzieliła dwie potężne firmy – Epic Games oraz Apple. Szczegółowy opis konfliktu znajdziecie tutaj, a o jego dalszym rozwoju napisaliśmy w tym newsie. Słowem podsumowania, Fortnite został usunięty z App Store oraz Google Play, ponieważ twórcy Fortnite nie umożliwili zapłaty za cyfrową walutę za pośrednictwem systemu płatności przedsiębiorstwa Apple. Sprawa ma swoją kontynuację w sądzie.

Koncern Tima Sweeneya postanowił wykorzystać popularność swojego battle royale i uczynil z niego kolejną platformę nagłaśniającą cały spór. 13 sierpnia opublikowano krótką animację nawiązującą do Roku 1984 George’a Orwella, w której namawiano graczy do podjęcia działania i przeciwstawienia się monopolistycznym zapędom Apple. W związku z akcją powstał tag #FreeFortnite, który szybko stał się tytułem nowego tymczasowego wydarzenia we wspomnianej produkcji multiplayer.

Puchar #FreeFortnite rozpocznie się już jutro, 23 sierpnia, w godzinach zależnych od danego regionu. W ciągu tych kilkuset minut gracze będą mogli zdobywać punkty za czas aktywności, zabójstwa oraz zwycięstwa. Najwyższe wyniki umożliwią nawet wygranie atrakcyjnych nagród – w tym specjalnej skórki Kwaśny Krezus (z twarzą smutnego jabłka w okularach przeciwsłonecznych), tematycznych czapek dostępnych w formie fizycznej, a także laptopów gamingowych, konsol PlayStation 4 Pro, Xbox One X oraz Nintendo Switch. Cały zestaw został określony przez Epica mianem „kapitalistycznego stroju, łupu i sprzętu”.

Walka Epic Games z Apple przeniesie się do Fortnite - ilustracja #2
Tak prezentuje się plakat wydarzenia. Możecie na nim zobaczyć jedną z nagród, czyli specjalną skórkę postaci.

Wzięcie udziału w wydarzeniu ma być według twórców formą okazania wsparcia dla firmy. Cała „impreza” będzie dostępna na PS4, Xboksie One, Nintendo Switchu, PC, Macu i GeForce Now. Przygotowano także parę podpowiedzi dla użytkowników urządzeń mobilnych, szczególnie iOS, aby ci wiedzieli, co mogą zrobić, aby spróbować swoich sił w pucharze.