Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 stycznia 2024, 09:59

autor: Kamil Kleszyk

W popularnej strategii Paradoxu obronimy Amerykę Południową przed faszystami. Nadchodzi HoI4: Trial of Allegiance

Już wkrótce strategia Hearts of Iron 4 otrzyma dodatek Trial of Allegiance. Tym razem twórcy skoncentrowali się na Ameryce Południowej, w której w okresie II wojny światowej również wiele się działo.

Źródło fot. Paradox Interactive.
i

Mimo że od premiery Hearts of Iron IV minęło już blisko 8 lat, popularna strategia firmy Paradox Interactive wciąż może liczyć na ciągłe wsparcie twórców. Dowodem zaangażowania deweloperów w rozwój produkcji jest ogłoszone niedawno DLC Trial of Allegiance.

Rozszerzenie, które ujrzy światło dzienne 7 marca tego roku, zapowiada się niecodziennie, gdyż zabierze graczy na tereny Ameryki Południowej. DLC skupi się m.in. na okresie rządów prezydenta Brazylii Getúlio Vargasa i jego próbach utrzymania władzy. Państwo otrzyma nowe drzewko celów narodowych, które pozwoli realizować alternatywne historie z okresu II wojny światowej.

Oprócz Brazylii twórcy oddadzą graczom pod kontrolę Argentynę i Chile. Choć Paradox nie podał szczegółów na temat tego, jak będą wyglądać ich drzewka, rzucił nieco światła na sytuację panującą w obu krajach.

Z informacji na Steamie dowiadujemy się, że „ze względu na szerzącą się korupcję, rewolty i zamieszki robotnicze” Argentyna to „trudne, nastawione na politykę wyzwanie”. Gdy gracze uporają się z problemami w kraju, mogą przenieść uwagę na scenę międzynarodową, pomagając państwu osiągnąć pełnię jego możliwości.

Chile natomiast jawi się jako „energiczna republika z radykalnymi tradycjami, która musi stawić czoła krajowym partiom faszystowskim, żywiołowi niepokojów na tle etnicznym oraz narzucanemu jej wpływowi Stanów Zjednoczonych”.

Oprócz tego rozszerzenie doda:

  1. kolejne państwa w postaci Paragwaju i Urugwaju;
  2. nowe grafiki 3D dla jednostek armii brazylijskiej;
  3. unikatowe ilustracje dla drzewek celów narodowych i jednostek;
  4. sześć nowych utworów;
  5. ścieżki głosowe w języku portugalskim (odmiana brazylijska), hiszpańskim (odmiana argentyńska) i chilijskim.

Ze szczegółami na temat Trial of Allegiance zapoznacie się pod tym linkiem. Warto na koniec wspomnieć, że deweloperzy zapowiedzieli, iż pracują nad kolejnym „dużym i ekscytującym projektem” do HoI4, który zostanie wydany jeszcze w tym roku.

DLC Trial of Allegiance można zamówić w przedsprzedaży na Steamie. Koszt dodatku to 67,99 zł.

  1. Hearts of Iron IV – oficjalna strona

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Na łamach GRYOnline.pl ima się różnorodnych tematyk. Możecie się zatem spodziewać od niego zarówno newsa o symulatorze rolnictwa, jak i tekstu o wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Gdy po latach nauki przyszedł czas stagnacji, wolał nazywać to „szukaniem życiowego celu”. W końcu postanowił zawalczyć o lepszą przyszłość, co zaprowadziło go do miejsca, w którym jest dzisiaj.

więcej