Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 15 czerwca 2015, 13:35

W Fort Meow zmierzymy się z szalonymi kotami. Walka rozgorzeje 25 czerwca na iOS i PC

Studio Upper Class Walrus poinformowało, że 25 czerwca wypuści Fort Meow, czyli przeznaczoną na pecety i urządzenia mobilne grę logiczną, w której zadaniem gracza jest ochranianie siedzącej na strychu dziewczynki przed atakami skaczących na nią kotów.

Studio Suprise Attack Games poinformowało, że kończy prace nad mobilną grą logiczną Fort Meow, którą w uproszczeniu można opisać jako odwrócone Angry Birds.

W grze wcielimy się w rudowłosą dziewczynkę, która przybywa do ponurej i pełnej tajemnic rezydencji swojej rodziny. Na miejscu szybko znajdzie dziennik zmarłego dziadka, opisujący jego przygody i odkrycia. Zanim zdąży jednak przewrócić jedną stroną zostaje zaatakowana przez stado kotów. Okazuje się, że po śmierci swojego męża babcia lekko zwariowała i rozpoczęła zakrojoną na szeroką skalę hodowlę kotów. Z jakiegoś powodu zwierzęta te nie chcą dopuścić, aby dziewczynka mogła w spokoju przeczytać dziennik. Bohaterka nie zamierza się jednak poddawać i postanawia wykorzystać swój spryt w walce z miauczącymi agresorami.

Podczas zabawy będziemy mieli podgląd na całą powierzchnię strychu, w środku którego siedzieć ma dziewczynka. Z każdej strony skakać mają na nią różnorodne koty i naszym zadaniem będzie niedopuszczenie, aby trafiły. Do realizacji tego celu posłuży budowanie prostych fortów ze wszystkich znajdujących się w pobliżu przedmiotów, takich jak np. meble, poduszki czy materace. Wszystkim tym rządzić będzie rozbudowany silnik fizyczny, więc konieczne okaże się zadbanie o stabilność naszych konstrukcji.

Pomiędzy tymi potyczkami udamy się eksplorować rezydencję. Podczas przeszukiwania kolejnych pomieszczeń będzie odnajdywali przydatne przedmioty, które potem pomogą nam w obronie przed kotami. Takie ułatwienie okaże się bardzo przydatne, gdyż wraz z przewracaniem kolejnych kartek w dzienniku dosyć szybko będzie rósł poziom trudności.

Fort Meow zmierza na iPada oraz pecety. Premiera nastąpi 25 czerwca tego roku.