Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 grudnia 2019, 04:30

autor: Vergil

W Dungeons and Dragons Dark Alliance wcielimy się w Drizzta Do'Urdena

Firma Wizards of the Coast nawiązała współpracę z kanadyjskim studiem Tuque Games. Jej owocem będzie gra RPG akcji pod tytułem Dungeons & Dragons: Dark Alliance, w której gracze przejmą kontrolę nad słynnym Drizztem Do’Urdenem i jego towarzyszami.

Kanadyjskie studio Tuque Games, znane z gry Livelock, zapowiedziało podczas The Game Awards swoje kolejne dzieło. Będące owocem współpracy tego zespołu z firmą Wizards of the Coast Dungeons & Dragons: Dark Alliance to gra RPG akcji, w której gracze wcielą się w słynnego Drizzta Do'Urdena i tak zwanych Towarzyszy Hallu. Produkcja ma zadebiutować na komputerach osobistych i konsolach jesienią 2020 roku.

Powyższy materiał wideo sugeruje, że w trakcie zabawy akcję będziemy obserwować z perspektywy pierwszej osoby. Rozgrywka zapowiada się niebywale dynamicznie – na naszej drodze staną istne hordy przeciwników, których będziemy eliminować zarówno w zwarciu, jak i na dystans. Prowadzone do boju postacie będą mieć różne specjalizacje – oprócz Drizzta na zwiastunie zaprezentowano zwinną łuczniczkę i walecznego krasnoluda wyposażonego w tarczę. Pozycja umożliwi współpracę z maksymalnie trójką innych graczy – przez Internet lub na wspólnym ekranie.

W Dungeons & Dragons: Dark Alliance na naszej drodze staną hordy przeciwników (małych i dużych). - W Dungeons and Dragons Dark Alliance wcielimy się w Drizzta Do'Urdena - wiadomość - 2019-12-13
W Dungeons & Dragons: Dark Alliance na naszej drodze staną hordy przeciwników (małych i dużych).

Na marginesie warto jeszcze odnotować, że tytuł gry stanowi wyraźne nawiązanie do klasycznej serii Baldur’s Gate: Dark Alliance, która święciła triumfy na konsolach szóstej generacji.

  1. Oficjalna strona internetowa gry
  2. Oficjalna strona internetowa studia Tuque Games
  3. Oficjalna strona internetowa firmy Wizards of the Coast