Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 czerwca 2022, 10:15

W Diablo Immortal bez pieniędzy daleko nie zajdziecie; oto przykłady

Jeden z graczy Diablo Immortal odkrył wiele ograniczeń ukrytych w grze. Bez wydawania pieniędzy nawet grind Wam nie wystarczy.

W SKRÓCIE:
 • Diablo Immortal posiada ukryte ograniczenia ograniczające postępy.
 • Nawet grindując, w końcu zderzycie się ze ścianą, o ile nie sięgniecie do portfela.
 • Na ten moment youtuber echohack odkrył siedem tego rodzaju ograniczeń.

O tym, że Diablo Immortal zawiera kolosalną ilość mikropłatności wiemy nie od dziś. W końcu to właśnie na tym opiera się większość krytyki gry.

Okazuje się jednak, że to nie wszystko. Produkcja ma również wykorzystywać ukryte ograniczenia, które zmuszą Was do sięgnięcia do portfela.

Płać i płacz

YouTuber o nicku echohack jest prawdziwym weteranem Diablo Immortal. Z grą miał styczność jeszcze w fazie wczesnej wersji alfa. Do tej pory spędził na graniu w mobilnego hack’n’slasha aż 1200 godzin.

W najnowszym filmie wyznał, że nadal bardzo lubi omawianą produkcję ze względu na jej gameplay. Agresywna monetyzacja jest jednak dla niego problemem nie do przeskoczenia.

Grając razem ze swoimi znajomymi i analizując zdobywane nagrody, doszedł bowiem do ciekawych wniosków. Wygląda na to, że gra korzysta z szeregu ograniczeń, o których nigdy nie informuje gracza.

Są one zaś na tyle dotkliwe, że nawet grind nie pomoże Wam w stosunkowo szybkim wbiciu wysokich poziomów. O ile nie sięgniecie do portfela, będziecie zderzać się ze ścianą, która przetestuje Waszą cierpliwość.

Ukryte limity odkryte przez youtubera

Do tej pory echohack odkrył z pomocą znajomych siedem ograniczeń ukrytych w Diablo Immortal. Ich listę znajdziecie poniżej.

 1. Po sześciu legendarnych dropach, Wasza szansa na zdobycie kolejnych tego samego dnia radykalnie spada.
 2. Po ukończeniu pięciu side questów w ciągu dnia, nie będziecie otrzymywać nagród za kolejne.
 3. Po pokonaniu pięciu bossów oznaczonych fioletowym kolorem w ciągu dnia, przestaną wypadać z nich nagrody.
 4. Losowe wydarzenia również przestaną wiązać się z nagrodami po wzięciu udziału w pięciu na dzień.
 5. Skarbce Zoltana Kule możecie odwiedzić tylko pięć razy dziennie.
 6. Lochy Hidden Lair przestają oferować klejnoty w ramach nagród po ukończeniu kilku sekcji.
 7. Grając w grupie czterech osób, macie większą szansę na zdobycie zwykłych klejnotów. Po znalezieniu sześciu Wasza szansa na uzyskanie kolejnych radykalnie spada.

Oczywiście nie muszą być to wszystkie ukryte ograniczenia, jakie występują w grze. Youtuber jasno stwierdził, że tylko te udało mu się względnie szybko zauważyć.

Było to tym prostsze, iż w wersji testowej gry limity te nie zostały jeszcze wprowadzone. Echohack, który z Diablo Immortal ma styczność od dawna, mógł więc szybciej zauważyć, że coś się zmieniło.

Niestety nie ma mowy o zmianie na lepsze. Wymienione ograniczenia sprawiają, że gracze chcący bawić się za darmo, są na straconej pozycji. Nawet poświęcając cały swój wolny czas, nie osiągną tego samego, co użytkownicy ułatwiający sobie życie pieniędzmi.

Niestety wątpliwe, by coś miało się w tej kwestii zmienić. Jak słusznie zauważył w swoim felietonie Patryk "PefriX" Manelski, Blizzard ma w nosie opinie graczy i ma ku temu dobre powody.

 1. Blizzard ma nasze opinie gdzieś. I niestety rozumiem dlaczego

Przemysław Dygas

Przemysław Dygas

Pierwsze dziennikarskie teksty publikował jeszcze na prywatnym blogu, który na szczęście od dawna nie istnieje. Później zajął się pisaniem na poważnie, gdy jego newsy i recenzje trafiły na portal filmowy, o którym lepiej już jednak nie wspominać. Z czasem zmienił otoczenie i dołączył do ekipy Gry-Online. Na „łamach” serwisu opublikował masę newsów, nieco recenzji i trochę felietonów. Obecnie prowadzi serwis Cooldown.pl. W wolnym czasie stara się nadążać za premierami nowych strategii i RPG-ów. Oczywiście o ile nie powtarza po raz enty Pillars of Eternity lub Mass Effecta. Lubi też kinematografię i stara się przynajmniej raz w miesiącu odwiedzać pobliskie kino, by być na bieżąco z interesującymi go filmami.

więcej