Supermoce, znane i rozpoznawalne postacie w strzelance? Brzmi jak Fortnite? Jak najbardziej, tyle że tym razem chodzi o Call of Duty, które właśnie otrzymało niecodzienny crossover z The Boys.
Jeżeli pomyślimy o supermocach i znanych postaciach w strzelance, to pierwszą myślą jest Fortnite. Jest to skojarzenie jak najbardziej słuszne, ponieważ Epic Games od lat umieszcza znanych z popkultury bohaterów w swoim flagowym tytule. Dodatkowo, w przypadku większych wydarzeń, często umożliwia graczom korzystanie z ich znanych broni lub umiejętności, co znacząco wpływa na rozgrywkę.
Strategię Epic Games już od pewnego czasu stosują inni deweloperzy, którzy chętnie łączą swoje tytuły z innymi światami i bohaterami. Na arenie gier battle-royale dbających o powagę długo ostoją dla graczy było Activision. Aż do teraz.
The Boys to jeden z najlepszych superbohaterskich seriali ostatnich lat, a także czołowa produkcja Amazonu, która cieszy się ogromną popularnością i przez wielu uznawana jest za adaptację, która prześcignęła swój komiksowy oryiginał. Mroczna i brutalna wizja przedstawiająca jak mogliby zachowywać się superbohaterowie w realnym świecie zyskała wielu fanów, a wszystko to dzięki charakterystycznym postaciom.
Teraz to właśnie ci bohaterowie trafili do Call of Duty: Warzone 2, a razem z nimi ich supermoce. Warto zauważyć, że nie jest to pierwszy crossover gry battle-royale z tytułem od Amazonu. Już w 2022 roku The Boys trafiło do PUBG Mobile, jednakże wówczas tylko w postaci skinów dostępnych w grze.
Activision idzie krok dalej i oprócz znanych bohaterów w postaci operatorów, dodaje do gry niektóre z supermocy, które pojawiły się w serialu. Już teraz w Call of Duty: Warzone 2 możemy zagrać jako Homelander, Starlight lub Black Noir.
Dodatkowo, w grze spotkamy znane z serialu Temp V, które da nam jedną z czterech dostępnych w grze supermocy takich jak: laserowy wzrok, superskok, elektryczne porażenie czy teleportacja, które znacząco zwiększą naszą szansę na zwycięstwo.
Chociaż mogłoby się wydawać, że takie wydarzenie spodoba się fanom CoD-a, to rzeczywistość jest zupełnie inna, a popularność serialu nie przełożyła się na pozytywny odbiór eventu w grze. W mediach społecznościowych gracze narzekają, że supermoce są zbyt silne i zaburzają balans rozgrywki.
Fani nie kryją rozczarowania i pod licznymi wątkami na Reddicie komentują, że moce powinny zostać znerfione albo w ogóle usunięte z gry. Gracze domagają się poprawek lub chociaż wprowadzenia osobnych trybów rozgrywki, które dużo lepiej sprawdziłyby się z crossoverem The Boys.
Więc musimy się z tym męczyć przez trzy p****** tygodnie? Naprawcie już dziś to g*****.
– haldolinyobutt
To nie jest CoD, to nie powinno mieć miejsca w tej grze!
– T3nn3t
Nie tylko same supermoce przeszkadzają graczom. Według nich same skiny również totalnie nie pasują do stylistyki gry, a w szczególności Homelander i Starlight. O ile motyw z kostiumami działa w oryginalnym The Boys, w Call of Duty ten pomysł się nie sprawdza, co fani ochoczo komentują na Twitterze.
Call of Fortnite Battlegrounds
– Dugeon Brawler
Dodatkowo, już teraz gracze zachęcają, aby nie kupować skinów na znak protestu przeciwko Activision, które ich zdaniem włożyło bardzo mało wysiłku w dowiezieniu dobrej aktualizacji i tylko zepsuło grę.
Kwestia, która najbardziej przeszkadza graczom, to fakt, że chociaż Call of Duty już niejednokrotnie łączyło swoje siły z innymi markami, to po raz pierwszy ich ulubioną grę „fortnityzacja” dotknęła na tak ogromną skalę.
Czy Activision jakkolwiek odniesie się do negatywnych komentarzy graczy? Tego nie wiadomo. Nie wiadomo też, czy firma już teraz nie ma w planach wprowadzenia kolejnych uniwersów do gry. Patrząc jednak na reakcję fanów, to nie wiadomo czy jakikolwiek crossover ma w ogóle sens i czy powinien diametralnie zmieniać Call of Duty.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu.
Ustaw GRYOnline.pl jako preferowane źródło wiadomości w Google
1

Autor: Michał Serwicki
Niedoszły fizyk, który został dziennikarzem. Współpracę z GRYOnline.pl nawiązał jesienią 2021 roku. W pracy dziennikarskiej lubi rolę człowieka orkiestry i sam podejmuje się różnych tematów i zagadnień. Gry towarzyszą mu od dzieciństwa. Wychował się na Heroes III, a w przerwach od budowania kapitolu przechodził kolejne generacje Pokémonów, zarywając noce z handheldami. W grach ceni przede wszystkim dobrą historię oraz emocje. Obok wirtualnej rozrywki, grywa w fabularne gry RPG, gdzie jako mistrz gry prowadzi przygody w licznych systemach, na czele z Dungeons & Dragons. Czas wolny od gier spędza przy komiksach Marvela i DC Comics. Jest wielkim fanem twórczości Stephena Kinga i sam próbuje swoich sił w pisaniu.