filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 16 kwietnia 2024, 15:00

autor: Pamela Jakiel

W 2. sezonie Fallouta zobaczymy szpony śmierci i lokację znaną z gier. Jonathan Nolan zdradza, że to miejsce „szczególnie bliskie jego sercu”

2. sezon Fallouta nie został jeszcze oficjalnie potwierdzony, ale jeśli kontynuacja przygód Lucy powstanie, to na ekranach zobaczymy nową lokację oraz znane graczom zmutowane stworzenia.

Źródło fot. Fallout, Jonathan Nolan, Amazon, 2024
i

Serial Fallout okazał się udany, a związku z tym, że odcinki przypadły widzom do gustu, naturalnie nasuwa się pytanie o drugi sezon. Choć Amazon oficjalnie nie potwierdził, że doczekamy się nowych epizodów, to pojawiły się wyraźne przesłanki pozwalające podejrzewać, iż seria zostanie przedłużona. Sami twórcy zdradzili, że chcieliby kontynuować projekt i mają pomysły na dalszą historię.

W rozmowie z The Direct showrunnerka Geneva Robertson-Dworet przyznała, że nie wszystkie pomysły udało się twórcom zmieścić w ośmiu odcinkach, zaś Jonathan Nolan wyjawił, iż osoby odpowiedzialne za serialowego Fallouta rozmawiały już o ewentualnym drugim sezonie. Co ciekawe, w kolejnych epizodach najpewniej zobaczymy nową lokację oraz pewne zabójcze stworzenia.

W rozmowie z The Wrap Jonathan Nolan zdradził, że istnieje jedno miejsce ze świata Fallouta, które jest „szczególnie bliskie jego sercu”, a którego twórcy nie mieli jeszcze okazji pokazać w serialu. Filmowiec wyjawił, iż chętnie je odkryje, jeśli tylko dostanie ku temu szansę. Choć twórca nie sprecyzował, o jaką dokładnie lokację chodzi, możemy się domyślać, iż mówił o New Vegas. W finałowym odcinku serii grany przez Kyle’a MacLachlana Hank wpatruje się bowiem w obrzeża miasta przypominającego to z gry Fallout: New Vegas.

Nowe miejsce akcji to niejedyna niespodzianka, która będzie czekać na widzów ewentualnego drugiego sezonu. Jeden ze scenarzystów serialu, Graham Wagner, zdradził, że twórcy pragnęli umieścić w serii szpony śmierci, ale dla tych morderczych stworzeń zabrakło w pierwszy sezonie miejsca.

Pragnęliśmy mieć [w serialu – dop red.] szpony śmierci, ale nie chcieliśmy ich tak po prostu wrzucać. To monumentalne dzieło. Chcemy zachować coś na drugi sezon i zrobić to właściwie, a nie jedynie dodać kolejny element do tego ogromnego świata.

Nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na oficjalne potwierdzenie drugiego sezonu, którego twórcy zaskoczą nas swymi nowymi oraz niewykorzystanymi pomysłami.

Serial Fallout znajdziecie na Amazon Prime Video.

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Pamela Jakiel

Pamela Jakiel

Filmoznawczyni, absolwentka MISH Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jej praca magisterska dotyczyła nowej duchowości w kinie współczesnym. Redaktorka serwisu Filmomaniak od kwietnia 2023 roku, wspiera redaktora prowadzącego i szefową wszystkich newsmanów. Wcześniej pisała do naEkranie. Jeśli po raz setny nie ogląda Dziewiątych wrót, to po raz pierwszy czyta książki Therese Bohman i Donny Tartt. Woli gnozę od grozy, dramaty od horrorów, Junga od Freuda. W muzeach tropi obrazy symbolistów. Biega długie dystanse, jeszcze dłuższe pokonuje gravelem. Uwielbia jamniki.

więcej