Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 7 grudnia 2021, 13:20

autor: Ignacy Kruk

Venom 3 powstaje, a szef Marvela komentuje dołączenie symbiota do MCU

Producentka Spider-Man: No Way Home potwierdziła, że 3. część Venoma jest obecnie w produkcji. Możliwe jednak, że Eddie’ego Brocka zobaczymy szybciej, mianowicie jako część MCU – wskazywałaby na to wypowiedź prezesa Marvel Studios, Kevina Feige’a.

Od czasów Spider-Mana 3 z główną rolą Tobeya Maguire’a, kiedy to ostatnio dane nam było widzieć Venoma na jednym ekranie z Peterem Parkerem, czarny symbiot pozostawał swego rodzaju brakującym ogniwem w uniwersum Marvela. Jednakże w obliczu sukcesu ostatnich dwóch filmów z Tomem Hardym szanse na ponowne pojawienie się Eddie’ego Brocka w ramach MCU znacznie wzrosły.

W ostatnim wywiadzie Amy Pascal, producentka Spider-Man: Bez drogi do domu, potwierdziła, że Venom 3 jest we wczesnym stadium produkcji, lecz priorytetem pozostaje zbliżająca się premiera Spider-Mana.

Co ciekawe, Kevin Feige, prezes Marvel Studios, niedawno również poruszył temat Venoma, a dokładnie jego dołączenia do MCU i powodów, jakie stały za tą decyzją. Jak powiedział w ostatniej rozmowie z serwisem Collider:

Komiksowe konotacje między Spider-Manem i Venomem są oczywiste, to nieodłączny element tych postaci. Więc kiedy Sony stworzyło pierwszego Venoma, ten odniósł sukces, a Tom Hardy stał się tak ikoniczny w tej roli, oczywistym pytaniem jest: „w jaki sposób połączymy te dwa uniwersa?”.

Sądząc po powyższych słowach, tak zdecydowana kooperacja może sugerować, że Venom 3 będzie pełnoprawną częścią MCU. Możliwe jednak, że Eddie’ego Brocka zobaczymy prędzej w towarzystwie Petera Parkera. Zwłaszcza, że Sony wciąż posiada częściowe prawa do postaci Spider-Mana.

Wiele zdaje się wskazywać na to, że w nadchodzącym Spider-Man: Bez drogi do domu poza starymi znajomkami Spideya – w rodzaju Zielonego Goblina czy Doctora Octopusa – uświadczymy również powrotu Venoma.

Na odpowiedzi na to i wiele innych pytań dotyczących uniwersum Marvela musimy jeszcze troszeczkę poczekać – premiera blockbustera z Tomem Hollandem odbędzie się już niebawem, bo 17 grudnia.