Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 4 października 2021, 14:48

Venom 2 z rekordowym otwarciem; pokonał Czarną Wdowę w box office

Wygląda na to, że Sony może być zadowolone z debiutu Venom: Let There Be Carnage. Film zanotował świetny wynik finansowy w USA.

Kinowe premiery w obecnych czasach to nadal spore ryzyko. Wytwórnie stawiają na szali swoje pieniądze i walczą częściej nie o zyski, lecz o zwrot kosztów produkcji. Niektóre tytuły nawet dzisiaj mogą jednak liczyć na solidne wyniki finansowe. Jednym z nich jest Venom 2, który w kinach zadebiutował w miniony piątek.

W trakcie weekendu otwarcia film w samym Stanach Zjednoczonych przyniósł ponad 90 milionów dolarów. Ponad dwukrotnie przekracza to pierwotne szacunki, które oscylowały wokół 40 milionów dol. Oznacza to, że Venom 2 stał się drugą najlepiej zarabiającą premierą października w historii (pierwsze miejsce zajmuje Joker, który zadebiutował w 2019 roku). Film z Tomem Hardym okazał się również największym debiutem okresu pandemii. Pokonał bowiem Czarną Wdowę, która okupowała pozycję lidera z wynikiem 80,8 miliona dolarów.

Łącznie z zarobkami spoza USA Venom 2 przyniósł już prawie 104 miliony dol. Liczba ta prawdopodobnie z czasem urośnie. Film nie zadebiutował jeszcze na wielu rynkach, które mają potencjał, by zdecydowanie powiększyć jego wynik finansowy. Produkcję czeka między innymi premiera w Chinach. W polskich kinach pojawi się zaś 15 października.

Rekordy ustanowione przez produkcję Sony mogą jednak zostać niedługo pokonane. W najbliższy weekend w USA zadebiutuje Nie czas umierać, czyli kolejna odsłona serii filmów o Jamesie Bondzie. Film ten miał już swoją premierę w Europie. Pomimo pominięcia kluczowych rynków, jakimi są Stany Zjednoczone oraz Chiny, zdołał zarobić blisko 120 milionów dolarów. Jasno wskazuje to więc, że film cieszy się wyjątkowym zainteresowaniem.