Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 29 maja 2020, 15:49

autor: Entelarmer

Upgrade - cyberpunkowy hit z 2018 roku doczeka się serialu

Wytwórnie Blumhouse oraz NBC Univeral zapowiedziały kontynuację Ulepszenia Leigha Whannella w formie serialu. Za produkcję odpowiadają reżyser świetnie przyjętego oryginału oraz Tim Walsh.

Upgrade - cyberpunkowy hit z 2018 roku doczeka się serialu - ilustracja #1
Intrygujący film science fiction doczeka się serialowej kontynuacji.

Ulepszenie Leigha Whannella zadebiutowało zaledwie dwa lata temu, ale tyle czasu wystarczyło, by film australijskiego reżysera zyskał sobie u niektórych status kultowy. Popularność filmu dostrzegły wytwórnie Blumhouse oraz NBC Universal, które zapowiedziały jego kontynuację (via Deadline). Nie będzie to pełnometrażowy film, lecz serial telewizyjny tworzony pod pieczą Whannella w roli reżysera oraz Tima Walsha (Treadstone), który pełni funkcję showrunnera produkcji.

Oryginalne Ulepszenie opowiadało o losach Greya Trace’a (w tej roli Logan Marshall-Green), sparaliżowanego na skutek wypadku, w którym zginęła jego żona. Bohater dostaje drugą szansę za sprawą eksperymentalnego implantu STEM i szybko podąża ścieżką zemsty, by wymierzyć sprawiedliwość ludziom odpowiedzialnym za jego nieszczęście. Akcja serialu będzie rozgrywać się kilka lat po tamtych wydarzeniach i zaprezentuje nową wersję STEM-a, wykorzystywaną przez rząd do walki z przestępczością. Nie wiemy jeszcze, kiedy poznamy tę historię, aczkolwiek w obecnej sytuacji z koronawirusem przewidujemy, że przyjdzie nam nieco poczekać.