Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 września 2022, 17:47

Uncharted na PC z oficjalną datą premiery; zobacz ulepszenia na trailerze

Sony oficjalnie podało datę premiery Uncharted: Legacy of Thieves Collection na PC. Poznaliśmy również pełne wymagania sprzętowe i cenę.

Źródło grafiki: Steam / Uncharted: Legacy of Thieves Collection.

Przecieki ponoć rządzą światem – przynajmniej growym. Stwierdzenie to bez dwóch zdań można odnieść do pecetowej wersji Uncharted: Legacy of Thieves Collection. Jej datę premiery poznaliśmy nieoficjalne – dzięki bazie danych Steama – już w czerwcu 2022 roku. W poprzednim tygodniu potwierdziła się ona w innym wycieku, który przyniósł również wymagania sprzętowe. Teraz natomiast Sony oficjalnie potwierdziło wszystkie te informacje i dorzuciło do nich garść nowych.

Uncharted: Legacy of Thieves Collection – funkcje wersji PC

Uncharted: Legacy of Thieves Collection ukaże się na PC 19 października 2022 roku. Czy warto będzie sięgnąć po tę wersję – nawet jeśli Drake’a zna się z PlayStation? Sony kusi graczy następującymi funkcjami wydania pecetowego (zademonstrowano je na trailerze, który znajdziecie poniżej):

  • dostosowaniem do ultraszerokich ekranów;
  • rozdzielczością 4K;
  • możliwością dostosowywania liczby klatek na sekundę (fps);
  • pełnym wsparciem kontrolera (pada) DualSense – by doświadczyć wszystkich funkcji urządzenia, zaleca się korzystanie z niego przewodowo.

Uncharted: Legacy of Thieves Collection – wymagania sprzętowe na PC i cena

Wymagania sprzętowe Uncharted: Legacy of Thieves Collection na PC prezentuje natomiast poniższy screen. Warto dodać, że produkcja kosztuje na Steamie 219 zł, a więc tyle samo co w PS Store. Jeśli zaś chcecie dowiedzieć się więcej o konwersji, odsyłam Was do tego artykułu na blogu PlayStation.

Uncharted na PC z oficjalną datą premiery; zobacz ulepszenia na trailerze - ilustracja #1

Wymagania sprzętowe Uncharted: Legacy of Thieves Collection na PC.Źródło: blog.playstation.com.

Hubert Śledziewski

Hubert Śledziewski

Z wykształcenia socjolog, z pasji gracz. Przygodę z gamingiem rozpoczął w wieku czterech lat – od Pegasusa. Obecnie preferuje PC i wymagające RPG-i, lecz nie stroni ani od konsol, ani od innych gatunków. Zawodowo pisze od 2016 roku. Z GRYOnline.pl związał się pięć lat później – choć zna serwis, odkąd ma dostęp do Internetu – by połączyć zamiłowanie do słowa i gier. Zajmuje się głównie newsami i publicystyką. Kiedy nie gra i nie pisze, najchętniej czyta, ogląda seriale (rzadziej filmy) i mecze Premier League, słucha ciężkiej muzyki, a także spaceruje z psem. Niemal bezkrytycznie kocha twórczość Stephena Kinga. Nie porzuca planów pójścia w jego ślady. Pierwsze „dokonania literackie” trzyma jednak zamknięte głęboko w szufladzie.

więcej

E3 2021