Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 grudnia 2021, 18:10

autor: Adam Królak

Uncharted: Legacy of Thieves Collection z datą premiery na PS5; nowe szczegóły

Znamy cenę i datę premiery Uncharted: Legacy of Thieves Collection na PS5. Posiadacze PC-tów będą musieli poczekać nieco dłużej.

Na oficjalnym blogu PlayStation pojawiły się z dawna oczekiwane szczegóły na temat nadchodzącego na PS5 i komputery pakietu remasterów o nazwie Uncharted: Legacy of Thieves Collection. We wpisie możemy przeczytać, że jego premiera nastąpi 28 stycznia 2022 roku. Niestety jest ona przewidziana chwilowo tylko na konsole PlayStation 5.

Nie podano na razie żadnych informacji na temat specyfikacji i daty debiutu PC-towej wersji. Jedyne, co nam pozostaje, to dodać tytuł do listy życzeń na platformie Steam lub Epic Games Store. Przy okazji możemy zobaczyć najnowszy zwiastun produkcji.

Zła wiadomość jest na pewno taka, że odświeżony pakiet Uncharted nie otrzyma opcji rozgrywki wieloosobowej. Będziemy mogli zagrać jedynie w trybie singleplayer. Jako dobrą nowinę z kolei można potraktować skrócone czasy ładowania oraz pełne wsparcie dla funkcji kontrolera DualSense. Do dyspozycji otrzymamy trzy tryby graficzne:

  • Performance+ Mode w rozdzielczości 1080p i 120 klatkach na sekundę,
  • Performance Mode w 60 fps,
  • Fidelity Mode w rozdzielczości 4K i 30 fps.

Gra została wyceniona na 219 złotych. Posiadacze Uncharted 4: A Thief’s End, Uncharted: The Lost Legacy lub Uncharted 4 & The Lost Legacy Digital Bundle na PS4 mogą otrzymać aktualizację do odświeżonej wersji za 10 dolarów (ok. 40 zł).

Jednocześnie Sony usunęło Uncharted 4 oraz Uncharted: The Lost Legacy na PS4 z PlayStation Store (z wyjątkiem Uncharted: Digital Bundle). Uniemożliwia to teoretycznie zdobycie remasterów taniej dzięki aktualizacji. Na szczęście pozostaje jeszcze opcja kupna edycji pudełkowej.