Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 grudnia 2010, 10:01

Ujawniono zręcznościową grę lotniczą Air Conflicts: Secret Wars

W ostatnich miesiącach miłośnicy zręcznościowych gier lotniczych raczej nie mieli zbyt wielu powodów do narzekań. Kolejną propozycję dla nich szykuje duet Games Farm oraz bitComposer Games, który ogłosił właśnie, że trwają prace nad Air Conflicts: Secret Wars.

W ostatnich miesiącach miłośnicy zręcznościowych gier lotniczych raczej nie mieli zbyt wielu powodów do narzekań. Kolejną propozycję dla nich szykuje duet Games Farm oraz bitComposer Games, który ogłosił właśnie, że trwają prace nad Air Conflicts: Secret Wars.

Ujawniono zręcznościową grę lotniczą Air Conflicts: Secret Wars - ilustracja #1

Gra tworzona jest z myślą zarówno o pecetach, jak i konsolach Xbox 360 oraz PlayStation 3. Autorzy szykują dla nas siedem kampanii oraz około pięćdziesięciu samodzielnych misji obejmujących powietrzne bitwy zarówno z pierwszej jak i drugiej wojny światowej. Weźmiemy w nich wszystkich udział zasiadając za sterami jednego z szesnastu samolotów.

Wypełniając poszczególne zadania będziemy m.in. toczyć pojedynki z innymi pilotami, bombardować cele naziemne, atakować wrogie konwoje, eskortować jednostki sprzymierzone, jak również brać udział w misjach zwiadowczych. Na brak różnorodności nie powinniśmy zatem narzekać. Za realizację zadań otrzymywać mamy punkty doświadczenia, które następnie wykorzystamy by ulepszyć statystyki naszego wirtualnego alter ego, unowocześnić samolot oraz skorzystać z pomocy lepszych drugich pilotów.

Ujawniono zręcznościową grę lotniczą Air Conflicts: Secret Wars - ilustracja #2

Air Conflicts: Secret Wars zaoferuje dwa tryby sterowania. Pierwszy z nich będzie stuprocentowo zręcznościowy, a drugi zapewni większy poziom realizmu, choć nikt nie powinien raczej oczekiwać pełnowymiarowej symulacji. Co ciekawe, w trakcie kampanii wcielimy się głównie w członków różnorodnych ruchów oporu z okresu II wojny światowej, w tym francuskiego Maquis oraz rodzimej Armii Krajowej. Samodzielne misje pozwolą nam natomiast wziąć udział m.in. w Bitwie nad Neretwą, Oblężeniu Tobruku oraz Akcji Taśma. Odpowiednią różnorodność doznań wizualnych zapewnić ma ponad dwadzieścia różnych lokacji odtworzonych z przywiązaniem do prawdy historycznej.

Gra wspierać będzie zarówno sterowanie padem, jak i myszką oraz klawiaturą. Dziwi natomiast, że twórcy nie wspominają o możliwości korzystania z joysticków. Poza trybem dla pojedynczego gracza otrzymamy również okazję wzięcia udziału w rozgrywkach wieloosobowych, w których na raz bawić się ma maksymalnie osiem osób. Premiera Air Conflicts: Secret Wars zapowiedziana została na drugi kwartał przyszłego roku. Ruszyła już oficjalna strona, choć na razie nie można tam znaleźć zbyt wielu dodatkowych informacji.

Ujawniono zręcznościową grę lotniczą Air Conflicts: Secret Wars - ilustracja #3
Ujawniono zręcznościową grę lotniczą Air Conflicts: Secret Wars - ilustracja #4