Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 listopada 2021, 15:16

Uciekające świnie to nie jedyny problem Farming Simulator 22

Farming Simulator 22 zadebiutowało na rynku. W związku z tym pojawiły się pierwsze doniesienia o błędach. Wśród nich znajdziemy uciekające świnie, traktory jadące samoistnie na wstecznym oraz niekończącą się pętlę aktualizacji.

W skrócie:

  1. Farming Simulator 22 ma całkiem długą listę błędów;
  2. wśród nich znajdziemy uciekające świnie, traktory jadące samoistnie na wstecznym oraz niekończącą się pętlę aktualizacji.

Wczoraj na rynku zadebiutował Farming Simulator 22, czyli najnowsza odsłona popularnego cyklu symulatorów rolnika. Oczywiście premiera nie obyła się bez problemów technicznych. W grze występuje bowiem szereg błędów, które w mniejszym lub większym stopniu przeszkadzają graczom w zabawie. Poniżej zawarliśmy listę bugów wraz z rozwiązaniami.

Błędy możliwe do naprawy

Grając w najnowszą produkcję studia Giants Software, już przy uruchamianiu można natrafić na pierwsze problemy. Jeśli zainstalowaliście paczkę Claas Trac, to może się zdarzyć, że tytuł nieprzerwanie będzie się aktualizował. Aby zniwelować ten błąd, trzeba wejść w folder z naszym profilem i usunąć folder „updater”. Oczywiście rozwiązanie to działa tylko na PC.

Po uruchomieniu gry natomiast może się okazać, że nie mamy przypisanych żadnych klawiszy w panelu sterowania. W tym przypadku jedynym rozwiązaniem jest ręczne skonfigurowanie wszystkich przycisków.

U niektórych graczy pojawia się również problem z ukończeniem kontraktów. W tym przypadku posiadacze kopii na PC mogą to naprawić, wchodząc do folderu z zapisami gry i otwierając w notatniku plik „missions.xml”. Tam należy odszukać formułę „expectedLiters” i zmienić jej wartość na „1”.

DLSS może natomiast powodować, że nocą pojawią się dziwne artefakty przypominające duchy. Aby je wyeliminować, należy wyłączyć tę opcję w ustawieniach.

Problemy bez rozwiązania

W grze znajdują się również bugi, na które obecnie nie ma rozwiązania. Przykładowo świnie podczas karmienia mogą uciec z zagrody. Przy zwierzętach zostając – zdrowie koni nie rośnie, niezależnie od tego, czy je karmimy.

Pracownicy nie zawsze są w stanie wykrywać pola i w konsekwencji podejmować na nich pracę. Na ten moment najwięcej zgłoszeń dotyczy pól 4 w Haut-Beyleron i 47 w Elmcreek.

Traktor natomiast potrafi ruszyć samoczynnie na wstecznym, kiedy tylko do niego wejdziemy. Dodatkowo występują artefakty graficzne, np. przy ścinaniu drzew, a palety w szklarniach pojawiają się lekko pod powierzchnią gleby

Oczywiście to nie wszystkie błędy, na które można natrafić w Farming Simulatorze 22. Pełną, na bieżąco aktualizowaną listę znajdziecie tutaj.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Farming Simulator 22